ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
ZOO Olomouc
aktuálně 0.5 °C oblačno
20.01. | polojasno | -1.2 °C
21.01. | mírné sněžení | -1.2 °C
22.01. | mírné sněžení | -1.6 °C
Olomouc, Olomouc, Olomoucký kraj, Česko
Naplánovat trasu

Kontakt:

585 151 601
Olomouc, Česko
Naplánovat trasu

ZOO Olomouc

Vlčí safari, průchozí výběh makaků, 350 druhů vzácných zvířat, okružní jízda vláčkem i vyhlídková věž, kterou nemá žádná jiná zoo v ČR.

Jednou ze specialit olomoucké zoo jsou unikátní noční prohlídky, které se pořádají v období vánočních svátků. V letních měsících zase můžete k prohlídce ZOO využít motorový vláček s reprodukovaným výkladem. Dominantu zoologické zahrady tvoří 32 m vysoká vyhlídková věž

Pro děti je v celém areálu k dispozici množství prolézaček a atrakcí, včetně lanového parku. Lákadlem pro nejmenší je i otevřený výběh s kozami, které můžete nakrmit potravou zakoupenou u vstupu.

Olomoucká zoologická zahrada se pyšní řadou rarit. Například potemnělý pavilon netopýrů - osvětlen pouze hvězdnou oblohou a několika málo bodovými barevnými světly poskytuje zázemí zvířatům s noční aktivitou, především pak velmi vzácným kalonům zlatým. Od návštěvníků je odděluje pouze 120 cm vysoké sklo, ostatní prostor není ničím krytý. Kaloni tak zde mohou volně prolétávat přímo nad vašimi hlavami.

Dobrodružství zažijete i ve velkém přírodním výběhu makaků červenolících. Jde o jednu z nejatraktivnějších expozic doplněnou o dřevěnou lávku zavěšenou 7 m nad údolím.Výběhem můžete projít nejdříve přes most a pak volně po stezce přímo mezi zvířaty.

V zoo najdete také velké mořské akvárium o objemu 42.000 l, kde žijí dva žraloci černoploutví, jeden žralok lagunový a přes sto různých korálových ryb.

Dalším zpestřením olomoucké zoo je velký výběh gepardů s prosklenou vyhlídkou s posezením a velký přírodní výběh rysů, jejichž chov zde má již dlouhou tradici. Přes výběh probíhá lávka pro návštěvníky, jež nabízí netradiční pohled na tato elegantní zvířata. Zoo se rovněž pyšní úspěšným chovem levhartů mandžuských, kteří jsou jedněmi z nejvzácnějších kočkovitých šelem na světě. Výběh levhartů je koncipován do podoby jeskynního útvaru.

Olomoucká zoo se postupně mění na safari s atraktivnějšími výběhy simulujícími přirozené prostředí zvířat ve volné přírodě daného kontinentu. Po Euroasii a Africe se v roce 2020 otevřela Amerika s unikátním vlčím safari, kde vás přímo do výběhu s osmi vlky doveze vláček.

Provozní doba

Denně 9:00–18:00

Vstupné

Březen - říjen: Dospělí 140 Kč I Děti od 3 do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let: 100 Kč I Děti do 3 let zdarma I Držitelé průkazů ZTP/ZTPP sleva 50% I Domácí mazlíček (musí být na vodítku a mít nasazený náhubek) 100 Kč I Roční rodinná vstupenka na 10 jednotlivých vstupů 900 Kč

Listopad–únor: Dospělí 110 Kč I Děti od 3 do 15 let, studenti do 26 let, senioři nad 65 let: 80 Kč I Děti do 3 let zdarma I Držitelé průkazů ZTP/ZTPP sleva 50% I Domácí mazlíček (musí být na vodítku a mít nasazený náhubek) 100 Kč I Roční rodinná vstupenka na 10 jednotlivých vstupů 900 Kč

Držitelé Olomouc region Card vstup zdarma

Parkovné na parkovišti u ZOO 70 Kč

Slevy

Olomouc region card Zdarma
Cyklostezka Hvězdná

Cyklostezka Hvězdná

Cyklostezka Hvězdá spojuje dvě historická města Olomouc a Šternberk. Cyklostezka 6104 spojující města Olomouc a Šternberk začíná v olomoucké městské části Chválkovice (křížení ulic ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 3449 minut
Délka: 15.48 km
Zážitek:
Stoupání: 99 metrů
Klesání: 43 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 271 m.n.m.
Nejnižší bod: 212 m.n.m.
Vodácká stezka Morava

Vodácká stezka Morava

Řeka Morava je ideálním tipem pro dovolenou na vodě. Poznejte unikátní krásu přírody okolo řeky Moravy! Řeka Morava je splavná v úseku od Hanušovic do Olomouce, což je cca 100 km. Ú ... (více)
Obtížnost: lehká
Zážitek:
Krajina:
Moravská stezka

Moravská stezka

Moravská stezka směřuje z Jeseníků až na jižní Moravu. Její úsek vedoucí přes Střední Moravu je ideální i pro méně zdatné cyklisty, i když našlapete bezmála 82 kilometrů. Na Stř ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 18902 minut
Délka: 88.19 km
Zážitek:
Stoupání: 355 metrů
Klesání: 429 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 270 m.n.m.
Nejnižší bod: 194 m.n.m.
Cyklostezka Bečva

Cyklostezka Bečva

Nenáročný regionální úsek cyklostezky podél řeky Bečvy je určen nejen pro cyklisty, ale také pro pěší, a kde to povrch komunikace dovoluje, i pro bruslaře. Cyklostezka Bečva je ojed ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 18171 minut
Délka: 84.03 km
Zážitek:
Stoupání: 382 metrů
Klesání: 473 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 324 m.n.m.
Nejnižší bod: 194 m.n.m.