Proč Střední Morava

Proč Střední Morava

Ať už se z Olomouce vydáte na jakoukoli světovou stranu, rozhodně neuděláte chybu! Na své si přijdou nejen milovníci kultury a přírody, ale taky sportovci, dobrodruzi, gurmáni i rodiny s dětmi. Mrkněte na naši interaktivní brožuru Adrenalin po našem!

Ušetřete s Olomouc region Card

Doporučujeme si zakoupit Olomouc region Card (ORC), díky které ušetříte spoustu peněz na vstupném v těch nejatraktivnějších turistických místech Olomouckého kraje. Kromě vstupů a MHD v Olomouci zdarma můžete využít také řadu slev. Tak pojďte ORC využít na maximum!

Fotografie
Bazilika minor na Sv. Kopečku (Daniel Berka)
Cyklo-Chomoutovské jezero (Daniel Schulz)
Hrad Bouzov
Hrad Helfštýn
Hrad Šternberk
Levandulový statek Bezděkov
CHKO Litovelské Pomoraví (Daniel Berka)
CHKO Litovelské Pomoraví (m-ARK)
Moravičanské jezero (Daniel Schulz)
Plumlovská přehrada (Daniel Schulz)
Pískovna Náklo (Daniel Schulz)
Mlýn Partutovice (Daniel Schulz)
Doubravský dvůr (Daniel Schulz)
Rafty-jezero Poděbrady (Daniel Schulz)
Zámek Čechy pod Kosířem (Daniel Schulz)
Zámek Náměšť na Hané (m-ARK)
Zámek Plumlov (Daniel Berka)
Paddleboarding Náklo
Wakesurfing Náklo
Náš Sobáčov (Daniel Schulz)
Náš Sobáčov (Daniel Schulz)
Náš Sobáčov (Daniel Schulz)
Relax park Bouzov (Daniel Schulz)
ZOO Olomouc
Zlatá farma (Daniel Schulz)
Lovecká chata Horka nad Moravou (Daniel Schulz)
Bistro Nro 66 (Daniel Schulz)
Ološlap (Daniel Schulz)
Další informace
Olomouc

Olomouc

Zastavte se v létě i v zimě v Olomouci a rozhodně nebudete litovat! Čeká vás celá plejáda historických památek, včetně sousoší UNESCO, romantické uličky a zákoutí, parky a zahrady, plno zábavy a dobrého jídla a pití. Ne náhodou se Olomouci říká „malá Praha“. Tady se nemusíte bát davů a přemrštěných cen...
Zaměřeno na přírodu

Zaměřeno na přírodu

Najděte si svou cestu z města a prožijte dobrodružství na vodě nebo božské chvíle klidu uprostřed lesů!
Průvodce hanáckými specialitami

Průvodce hanáckými specialitami

Začněme lokálními produkty, protože to je to, co chceme na svých cestách ochutnávat. Něco, co je pro danou zemi, kraj či oblast typické a pro nás výjimečné. V gastronomii Střední Moravy určitě nejvíc rezonují tvarůžky a pivo. Olomoucké tvarůžky koupíte snad v každém místním obchodě s potravinami. Ale rozhodně se vyplatí zastavit se v prodejně na olomouckém Horním náměstí. Nemůžete ji minout a bezpečně ji poznáte po čichu. Tvarůžků v různých podobách jsou tu kvanta – klasické, s paprikou, chilli, kmínem, cibulkou, nakládané nebo v pomazánkách.
Ochutnejte Hanou

Ochutnejte Hanou

Víte, ve kterých restauracích (a jiných gastro zařízeních) v Olomouci a na Střední Moravě zaručeně dostanete jídlo a pití té nejlepší kvality, z lokálních a čerstvých surovin? Tak čtěte dál!
TOP kulturní akce, kvůli kterým se vyplatí přijet

TOP kulturní akce, kvůli kterým se vyplatí přijet

Vyrazte na nejoblíbenější olomoucké akce s partnerem, přáteli, rodinou…užijte si atmosféru města, skvělou gastronomii a odvezte si jedinečné zážitky, pro které se sem budete vracet! Za jeden den ale nestihnete vidět, zažít a ochutnat všechno – proto jsou tu pro vás speciální pobytové balíčky ke každé z akcí. Objednávejte cenově výhodné balíčky pro sebe nebo jako dárek pro své blízké na www.moraviaforyou.cz