Zámek Tovačov
Zámek Tovačov (Daniel Schulz)
Zámek Tovačov (Olomoucký kraj)
Zámek Tovačov (m-ARK)
aktuálně 22.6 °C polojasno
24.06. | skoro jasno | 22.9 °C
25.06. | zataženo | 26.1 °C
26.06. | slabý déšť | 27.7 °C
Cimburkova 2, 751 01 Tovačov, Přerov, Olomoucký kraj, Česko
Naplánovat trasu

Kontakt:

723 334 794
581 731 309
Cimburkova 2
751 01 Tovačov, Česko
Naplánovat trasu

Zámek Tovačov

Okolí Tovačova je proslulé svými jezery a rybníky. A víte, odkud je na ně nejlepší výhled? Přece z 96 m vysoké zámecké věže!

Zámek byl podle pověsti založen v 11. století jako útočiště lovců a ve 14. století se začal renesančně proměňovat do dnešní podoby. V levém zámeckém křídle objevíte kopii schodiště Vídeňské opery a za vidění stojí také rytířský a sněmovní sál.

Zámek je opředen tajemnou legendou o Černé paní, která se čas od času zjevuje a v Černé zahrádce hledá své děti. Místo je bývalým zámeckým hřbitovem a v hloubce okolo 8 m se nachází dosud neprozkoumaná krypta. Říká se, že onou Černou paní je dona Maxmiliána Manriquez de Lara, manželka tehdejšího zámeckého pána – Vratislava z Pernštejna. Z manželství údajně vzešlo 22 dětí, z nich ale do dospělosti přežilo pouhých 7.

Pokud vás to ještě dostatečně nevyděsilo, popojeďte kousek do Hrůzostrašného sklepení v Kojetíně. Nebo nasedněte na kola a ujíždějte (po Moravské stezce nebo Cyklostezce Bečva) pryč!

0%
Po stopách bitvy u Tovačova

Po stopách bitvy u Tovačova

V Tovačově a v jeho bezprostředním okolí se nachází 8 památek na lité boje, které zde probíhaly v červenci 1866 mezi pruskými a rakouskými vojáky. Nedávno vybudovaná naučná stezka je dlouhá ... (více)
Naučná stezka Citov

Naučná stezka Citov

Naučnou stezku využijete jako odpočinkovou procházkovou trasu, na které najdete 5 zastavení u informačních tabulí v délce 1,2 km. Trasa vede obcí od budovy citovského zámku až k vakov ... (více)
Naučná stezka obce Čehovice

Naučná stezka obce Čehovice

Kratší naučná stezka v rovinatém terénu začíná cca 1 km západně od obce Čehovice. Trasa, vhodná k pěším výletům i pro cyklisty, tvoří okruh. Trasa vede po nezpevněných polních cestách,  není v ter ... (více)
Naučná stezka Předmostím až do pravěku

Naučná stezka Předmostím až do pravěku

Pokud vás zajímá pravěk, vydejte se po trase dlouhé 8,2 km (cca 2,5h). Je vedena lehkým terénem, značená modrými značkami, schůdná lépe za suchého počasí. Stezka začíná na sídl ... (více)
Předmostím až do pravěku

Předmostím až do pravěku

Vydejte se po stopách světoznámého archeologického naleziště a poznejte někdejší prehistorický život. Naučná vlastivědná stezka, jejímž cílem je popularizace a seznámení s arch ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 2 hodin 4 minut
Délka: 7.06 km
Zážitek:
Stoupání: 146 metrů
Klesání: 152 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 287 m.n.m.
Nejnižší bod: 217 m.n.m.
Naučná stezka Grygov

Naučná stezka Grygov

Naučná stezka začíná i končí u vlakového nádraží a tvoří okruh kolem obce Grygov. Vede kolem rezervace Království a vápencových lomů o délce 7 km. Trasa, vhodná pro pěší i pr ... (více)
Nučná stezka Přerovským luhem

Nučná stezka Přerovským luhem

Stezka na 12 kilometrech lesních pěšin, chodníků a polních cest vás provede rozmanitými ekosystémy podél řeky Bečvy a upozorní na místní zajímavosti. Celkem 18 bohatě ilustrovanýc ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 2 hodin 51 minut
Délka: 11.04 km
Stoupání: 43 metrů
Klesání: 43 metrů
Nejvyšší bod: 214 m.n.m.
Nejnižší bod: 207 m.n.m.
Biokoridorem Hloučela

Biokoridorem Hloučela

Nenáročná (4,3 km) trasa je vhodná zejména pro procházky s dětmi. Vede lesoparkem od mostu na Olomoucké ulici podél říčky Hloučela v severní části Prostějova. Jedná se o nejhodnotnější přírodn ... (více)
 Biokoridorem Hloučela

Biokoridorem Hloučela

Nenáročná (4,3 km dlouhá) trasa je vhodná zejména pro procházky s dětmi. Vede lesoparkem od mostu na Olomoucké ulici podél říčky Hloučela, naleznete ji v severní části Prostějova. Jedná se o nejhod ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 1 hodin 5 minut
Délka: 3.96 km
Zážitek:
Stoupání: 41 metrů
Klesání: 17 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 242 m.n.m.
Nejnižší bod: 218 m.n.m.
Naučná stezka Mokroš

Naučná stezka Mokroš

Naučná stezka prochází přes chodník umístěným nad vodní plochou uměle vytvořeného mokřadu, který se nachází v biocentru Mokroš v Mořicích. Biocentrum bylo vytvořeno k ochraně mí ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 29 minut
Délka: 1.89 km
Zážitek:
Stoupání: 3 metrů
Klesání: 4 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 205 m.n.m.
Nejnižší bod: 202 m.n.m.
Naučná stezka Otty Wolfa

Naučná stezka Otty Wolfa

Naučná stezka nabízející zastavení, která připomínají pohnuté válečné události z období druhé světové války. Jedná se o zhruba 5 kilometrový, fyzicky nenáročný okruh. Informačních panelů je celk ... (více)
Naučná stezka na Stráž

Naučná stezka na Stráž

Naučná stezka na Stráž je nenáročná a můžete se na ni vydat i s dětmi a kočárkem. Na trase najdete dvě odpočívadla a 10 informačních tabulí se zajímavostmi o místní přírodě. Ce ... (více)
Obtížnost: lehká
Čas: 41 minut
Délka: 2.16 km
Zážitek:
Stoupání: 69 metrů
Klesání: 6 metrů
Krajina:
Nejvyšší bod: 287 m.n.m.
Nejnižší bod: 224 m.n.m.