5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc

5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc

Máme pro vás naprosto neprůstřelné argumenty, proč byste neměli váhat, hned sbalit kufr a rozjet se směrem na Olomouc. Pokud vás to nepřesvědčí, tak si jeďte třeba do...Brna!

1. Malá PrahaUNESCO Sloup Nejsvětější Trojice, orloj (větší než v Praze), památky všude, kam se podíváš, romantické uličky a zákoutí, parky a zahrady, plno zábavy a dobrého jídla a pití„Na rozdíl od Prahy je zde stále relativně málo turistů. Olomouc, kde žije 100 000 stálých obyvatel a 21 000 vysokoškolských studentů, nabízí v malém měřítku ochutnávku pražské historie a architektury, stejně jako spoustu zábavy ve studentském městě a skvělá místa k jídlu a pití," Evan Rail pro The New York Times.

Ne náhodou se Olomouci přezdívá „malá Praha“. Město je skvělou alternativou pro všechny, kdo jsou otrávení z davů turistů, přemrštěných cen a turistických pastí. Za vidění a fotku na IG rozhodně stojí Horní a Dolní náměstí a úzké uličky kolem kostela sv. Michala a kaple sv. Jana Sarkandra. Určitě byste neměli minout ani katedrálu sv. Václava a sousední Arcidiecézní muzeum s jedinečnou expozicí umění. Kde jsou nyní vystaveny klenoty, sochy a obrazy, tam kdysi kráčel mladý Mozart nebo král Václav III. Ten tady ovšem taky dokráčel...

Jestli stojíte o víc než jen o fotky, skočte si do infocentra v podloubí radnice na Horním náměstí a domluvte se na komentované prohlídce města nebo si prostě půjčte audio průvodce. Trošku jinou prohlídku města zažijete na palubě lodi Marie Terezie nebo z Ološlapu – pivního baru na kolech.

2. Nebe v hubě - Určitě čekáte, že v Olomouci budete ochutnávat hlavně tvarůžky a pivo. No jasně…ale to zdaleka není všechno! Připravte se taky na stylový brunch, chuťovky michelinského šéfkuchaře i fine dining.

3. Pro batůžkáře i fajnšmekry – Plánujete Olomouc s batohem na low budget? Tak už honem rezervujte postel v Long Story Short – jednom z nejlepších hostelů na světě (nechte bejt, psali to v Guardienu). Za pár stovek dostanete opravdu hodně dobré muziky. Stylové sdílené pokoje, přátelská atmosféra a fajnový Cooking Bar Café s terasou, kde se to v létě hemží DJ’s a lidmi z celého světa. Definuje vás spíš lodní kufr a nadstandardní požadavky? V tom případě googlujte NH Collection Olomouc Congress, Herbarium Boutique Hotel, Theatre Hotel nebo třeba Theresian Hotel

4. Pulzující nightlife – Při večerním korzování městem zaplujte do pasáže lemované bary, tzv. Masné krámy (vchod z Dolního náměstí a Uhelné ulice). Říká se tady tomu příznačně: olomoucká Stodolní. Pivo, víno, panáky, barevné koktejly i vodní dýmky – spousta barů pod jednou střechou.

5. Zábava pro každého – Ať už jste rodinka s dětmi, cyklomaniak, nerd, student, zamilovaný pár, influencer nebo si užíváte důchodu, nudit se v Olomouci nebude. Garantujeme asi tak 3 dny, pak už byste mohli vyjet někam do okolí

Fotografie
Sloup Nejsvětější Trojice (Jan Hrinda)
Long Story Short (Josef Kubíček)
Long Story Short (Josef Kubíček)
Long Story Short Eatery and Bakery,
první vlčí safari v ČR
výletní plavby po řece Moravě v Olomouci
nejkrásnější vánoční trhy v ČR
epicentrum olomouckého nočního života
filmový vetřelec na střeše domu v Šemberově ulici
centrum Olomouce s UNESCO památkou
6 designových pokojů a božský klid v centru Olomouce
jedna z TOP olomouckých restaurací
Katedrála sv. Patrika v NY? Ne! Sv. Václava v Olomouci!
skvělé drinky, něco z grilu, DJ's