5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc

5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc

Máme pro vás naprosto neprůstřelné argumenty, proč byste neměli váhat, hned sbalit kufr a rozjet se směrem na Olomouc. Pokud vás to nepřesvědčí, tak si jeďte třeba do...Brna!

1. Malá PrahaUNESCO Sloup Nejsvětější Trojice, orloj (větší než v Praze), památky všude, kam se podíváš, romantické uličky a zákoutí, parky a zahrady, plno zábavy a dobrého jídla a pití„Na rozdíl od Prahy je zde stále relativně málo turistů. Olomouc, kde žije 100 000 stálých obyvatel a 21 000 vysokoškolských studentů, nabízí v malém měřítku ochutnávku pražské historie a architektury, stejně jako spoustu zábavy ve studentském městě a skvělá místa k jídlu a pití," Evan Rail pro The New York Times.

Ne náhodou se Olomouci přezdívá „malá Praha“. Město je skvělou alternativou pro všechny, kdo jsou otrávení z davů turistů, přemrštěných cen a turistických pastí. Za vidění a fotku na IG rozhodně stojí Horní a Dolní náměstí a úzké uličky kolem kostela sv. Michala a kaple sv. Jana Sarkandra. Určitě byste neměli minout ani katedrálu sv. Václava a sousední Arcidiecézní muzeum s jedinečnou expozicí umění. Kde jsou nyní vystaveny klenoty, sochy a obrazy, tam kdysi kráčel mladý Mozart nebo král Václav III. Ten tady ovšem taky dokráčel...

Jestli stojíte o víc než jen o fotky, skočte si do infocentra v podloubí radnice na Horním náměstí a domluvte se na komentované prohlídce města nebo si prostě půjčte audio průvodce. Trošku jinou prohlídku města zažijete na palubě lodi Marie Terezie nebo z Ološlapu – pivního baru na kolech.

2. Nebe v hubě - Určitě čekáte, že v Olomouci budete ochutnávat hlavně tvarůžky a pivo. No jasně…ale to zdaleka není všechno! Připravte se taky na stylový brunch, chuťovky michelinského šéfkuchaře i fine dining.

3. Pro batůžkáře i fajnšmekry – Plánujete Olomouc s batohem na low budget? Tak už honem rezervujte postel v Long Story Short – jednom z nejlepších hostelů na světě (nechte bejt, psali to v Guardienu). Za pár stovek dostanete opravdu hodně dobré muziky. Stylové sdílené pokoje, přátelská atmosféra a fajnový Cooking Bar Café s terasou, kde se to v létě hemží DJ’s a lidmi z celého světa. Definuje vás spíš lodní kufr a nadstandardní požadavky? V tom případě googlujte NH Collection Olomouc Congress, Herbarium Boutique Hotel, Theatre Hotel nebo třeba Theresian Hotel

4. Pulzující nightlife – Při večerním korzování městem zaplujte do pasáže lemované bary, tzv. Masné krámy (vchod z Dolního náměstí a Uhelné ulice). Říká se tady tomu příznačně: olomoucká Stodolní. Pivo, víno, panáky, barevné koktejly i vodní dýmky – spousta barů pod jednou střechou.

5. Zábava pro každého – Ať už jste rodinka s dětmi, cyklomaniak, nerd, student, zamilovaný pár, influencer nebo si užíváte důchodu, nudit se v Olomouci nebude. Garantujeme asi tak 3 dny, pak už byste mohli vyjet někam do okolí

Fotografie
Sloup Nejsvětější Trojice (Jan Hrinda)
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
centrum Olomouce s UNESCO památkou
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
Katedrála sv. Patrika v NY? Ne! Sv. Václava v Olomouci!
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
nejkrásnější vánoční trhy v ČR
filmový vetřelec na střeše domu v Šemberově ulici
první vlčí safari v ČR
výletní plavby po řece Moravě v Olomouci
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
Long Story Short (Josef Kubíček)
Long Story Short (Josef Kubíček)
Long Story Short Eatery and Bakery,
jedna z TOP olomouckých restaurací
skvělé drinky, něco z grilu, DJ's
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
5 důvodů, proč si zamilovat Olomouc
epicentrum olomouckého nočního života
6 designových pokojů a božský klid v centru Olomouce