Čokoládovna Troubelice
Čokoládovna Troubelice
Čokoládovna Troubelice
Čokoládovna Troubelice (Matěj Kasal)
Čokoládovna Troubelice, Matěj Kasal
Vyberte vrstvu:
Troubelice 10, 783 83 Troubelice, Okres Olomouc, Olomoucký kraj, Česko
Naplánovat trasu

Kontakt:

733 368 257
Troubelice 10
783 83 Troubelice, Česko
Naplánovat trasu

Čokoládovna Troubelice

V rodinné čokoládovně v Troubelicích vyrábí čokolády tradičním způsobem v melanžérech přímo z kakaových bobů. Tato metoda se nazývá "bean to bar" (česky - od bobů až po tabulku). Kakaové boby si rodina Bačíků dováží přímo z plantáží v dalekém Ekvádoru a jejich specializací jsou odrůdové kakaové boby.

Suroviny z Ekvádoru nebyly vybrány náhodou. Bačíkovi pojí s touto exotickou a rozmanitou zemí rodinný příběh, který začal před téměř 40 lety. Kakaové boby jsou tou nejdůležitější surovinou pro výrobu kvalitní čokolády a ty ekvádorské patří k těm nejznámějším a nejkvalitnějším na světě. Spojením s dalšími ingrediencemi, jako je kakaové máslo a panela (ztuhlá šťáva z cukrové třtiny) a vlastními originálními recepturami, vznikají ručně vyrobené vysokojakostní čokolády lahodných chutí a vůní. Čokolády v Čokoládovně Troubelice jsou bez lepku a neobsahují lecitin, přídatné látky ani umělá aromata. V Čokoládovně Troubelice najdete i další zajímavé výrobky, jako např. kakaové produkty, bezlepkové mouky (banánová, plantejnová, z juky atd.), superfoods, ekvádorské bylinné čaje, kávu z malých plantáží praženou v samotné čokoládovně, sušené tropické ovoce a spoustu dalších dobrot.

V prodejně Čokoládovny Troubelice můžete zakoupit všechny zmíněné výrobky a posedět si u šálku čerstvě pražené kávy, lahodného kakaa nebo teplé čokolády. Více z aktuální nabídky čokoládovny můžete vyzkoušet osobně v nově zrekonstruované prodejně s posezením.

 

0%
Zámek Úsov

Zámek Úsov

Na sbírku exotických trofejí, středověkých a loveckých zbraní se zajděte podívat do úsovského zámku. Původně gotický hrad ze 13. století je dnes sídlem lovecko-lesnického muzea. V lichtenštejnských loveckých sbírkách uvidíte exotické trofej ... (více)
Vzdálenost: 4.97 km
Muzeum baroka

Muzeum baroka

Kromě stálé expozice uničovského baroka se v muzeu seznámíte s osobností sv. Jana Sarkandra. Katolický kněz se narodil ve slezském Skočově a několik let působil jako farář v Uničově. Nakonec byl obviněn z velezrady, vězněn a ... (více)
Vzdálenost: 6.12 km
Šatlava – muzeum vězeňství

Šatlava – muzeum vězeňství

V expozici uničovské šatlavy uvidíte mj. evidenční karty prostitutek, policejní pouta nebo mučicí nástroje, jejichž repliky si můžete dokonce sami vyzkoušet! V interaktivních kioscích se seznámíte s katovským řemeslem, ukázkami policejní agend ... (více)
Vzdálenost: 6.40 km
Muzeum Mohelnice

Muzeum Mohelnice

Ve sklepení historické budovy muzea si prohlédnete archeologické artefakty a děti se zabaví v interaktivní pravěké herně. Pravěk Mohelnicka – expozici keramiky, kamenných nástrojů a šperků doplňuje herna, kde si vyzkoušíte pravěké ... (více)
Vzdálenost: 12.17 km
Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně

Jeskyně a jejich okolí bývaly nejstarším a největším sídlištěm kromaňonců v Evropě. O světovém významu jeskyní vypovídají taky nálezy z doby kamenné, kosti mamuta nebo jeskynního lva. Světově proslulou archeologickou lokal ... (více)
Vzdálenost: 13.21 km
Muzeum Litovel

Muzeum Litovel

Víte, kdo byl Gustav Frištenský? O známém silákovi se dozvíte v litovelském muzeu a navíc s ním budete moci poměřit síly! Frištenský byl mistrem řecko-římského zápasu počátku 20. století, procestoval téměř celý svět a zahrál si ... (více)
Vzdálenost: 13.22 km
Židovský hřbitov v Lošticích

Židovský hřbitov v Lošticích

Víte, že v Lošticích nedaleko Olomouce, leží Židovský hřbitov? Jeho nejstarobylejší náhrobky pocházejí až z konce 17. století a jsou opředeny mnoha příběhy. Vydejte se objevit tohle mystické místo s tajemnou atmosférou. Hřbitov ... (více)
Vzdálenost: 13.25 km
Muzeum tvarůžků

Muzeum tvarůžků

V devíti místnostech se projdete moderní expozicí mapující dlouhou historii slavného regionálního sýru a postup jeho výroby. Olomoucké tvarůžky jsou jediným sýrem českého původu, známým pro svou nezaměnitelnou chuť a výrazn ... (více)
Vzdálenost: 13.42 km
CHKO Litovelské Pomoraví

CHKO Litovelské Pomoraví

Objevujte jedinečnou přírodu CHKO Litovelské Pomoraví pěšky, na kole nebo z raftu! Chráněná krajinná oblast se rozléhá od Olomouce, přes Litovel až k Mohelnici. Podél její trasy natrefíte na spoustu atraktivních míst, která st ... (více)
Vzdálenost: 13.96 km
Arboretum Bílá Lhota

Arboretum Bílá Lhota

Arboretum v Bílé Lhotě, rozkládající se na ploše téměř tří hektarů, je Národní přírodní památkou a nabízí výjimečnou sbírku dřevin z celého světa. V parku se nachází kolem 300 druhů a kultivarů dřevin jako například keřovité tisy v růz ... (více)
Vzdálenost: 14.05 km
Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Hrad je díky svému pohádkovému vzhledu oblíbeným místem filmařů z celého světa. Vydejte se sem na komentovanou prohlídku nebo s dětmi na některou z akcí! Bouzov si zahrál např. v italské pohádce Princezna Fantaghiro, německém ... (více)
Vzdálenost: 18.46 km
Expozice času

Expozice času

Zahrajte si vesmírnou hru, nechte se vyfotit Hubbleovým teleskopem a poznejte proces vzniku vesmíru a času! 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku zaznamenávají jedinečné exponáty z více než dvaceti českých i světových muzeí, 3D m ... (více)
Vzdálenost: 18.72 km