Od hradu do podzemí - z Bouzova do jeskyní

Informace o trase:

Vyberte vrstvu:
Čas: 9 hodin 51 minut
Délka: 34.17 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 617 metrů
Klesání: 595 metrů
Nejnižší bod: 237 m.n.m.
Nejvyšší bod: 486 m.n.m.

Od hradu do podzemí - z Bouzova do jeskyní

Cyklotrasa začíná i končí u nejpohádkovéjšího hradu v ČR  - u Bouzova. Trasu si určitě zpestřete návštěvou unikátních Javoříčských a Mladečských jeskyní nebo arboreta v Bílé Lhotě. Na trase na Vás čeká několik výraznějších stoupání. 

Začátek trasy najdete v obci Bouzov, jehož dominatou je majestátní hrad Bouzov.  Z Bouzova se vydejte po cyklotrase č. 512 přes Podolí a Hrabí do Bílé Lhoty. Dále trasa vede po silnici (je třeba objet přírodní park Třesín a jinak než po silnici to nejde) do Mladče. Tady už Vás čeká podzemí Mladečských jeskyní, které patří mezi archeologické lokality světového významu.  Cyklotrasa č. 6033 vede  kolem rybníků, kde najdete Sobáčov - rekreační areál s restaurací,  do Chudobína. Jde o obec, která je známá díky zvláštnosti - svým třem kostelům, z nichž každý je zasvěcen jiné církvi. Dále pojedete přes Haňovice a Myslechovice do Choliny. V Cholině odbočíte na cyklotrasu č. 6245, která vede do Loučky, kde se napojíte na cyklotrasu č. 6025, po které dojedete přes Slavětín a Střemeníčko do Javoříčka. Tady můžete po druhé sestoupit do podzemí. Zdejší Javoříčské jeskyně vynikají krásnou krasovou výzdoboul jedná se o jeskyně z nejteplešjí stálou teplotou u nás. Samotná obec Javoříčko se bohužel zapsala na konci 2. světové války smutně i do historie - vypálení obce nacisty  připomíná památník a také expozice. Z Javoříčka budem pokračovat po cyklotrase č. 6025 zpět do Bouzova. 

 Parametry
0%
Hrad Bouzov

Hrad Bouzov

Hrad je díky svému pohádkovému vzhledu oblíbeným místem filmařů z celého světa. Vydejte se sem na komentovanou prohlídku nebo s dětmi na některou z akcí! Bouzov si zahrál např. v italské pohádce Princezna Fantaghiro, německém ... (více)
Vzdálenost: 318 m
Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně jsou unikátní svojí bohatou, zachovalou a rozmanitou krápníkovou výzdobou. Patří mezi nejkrásnější jeskyně v České republice. Podzemní systém Javoříčských vytváří komplikovaný komplex chodeb, dóm ... (více)
Vzdálenost: 3.99 km
Židovský hřbitov v Lošticích

Židovský hřbitov v Lošticích

Víte, že v Lošticích nedaleko Olomouce, leží Židovský hřbitov? Jeho nejstarobylejší náhrobky pocházejí až z konce 17. století a jsou opředeny mnoha příběhy. Vydejte se objevit tohle mystické místo s tajemnou atmosférou. Hřbitov ... (více)
Vzdálenost: 5.14 km
Muzeum tvarůžků

Muzeum tvarůžků

V devíti místnostech se projdete moderní expozicí mapující dlouhou historii slavného regionálního sýru a postup jeho výroby. Olomoucké tvarůžky jsou jediným sýrem českého původu, známým pro svou nezaměnitelnou chuť a výrazn ... (více)
Vzdálenost: 5.28 km
Arboretum Bílá Lhota

Arboretum Bílá Lhota

Arboretum v Bílé Lhotě, rozkládající se na ploše téměř tří hektarů, je Národní přírodní památkou a nabízí výjimečnou sbírku dřevin z celého světa. V parku se nachází kolem 300 druhů a kultivarů dřevin jako například keřovité tisy v růz ... (více)
Vzdálenost: 6.01 km
Víla Pilávka

Víla Pilávka

Procházkou lesem poblíž obce Hvozd u pramene říčky Pilavky potkáte zkamenělou vílu. Socha je dílem místního učitele, který k ní vymyslel barvitou legendu… Bylo nebylo…Nejkrásnější z místních víl, Pilávka, měla za úkol ... (více)
Vzdálenost: 8.25 km
Muzeum Mohelnice

Muzeum Mohelnice

Ve sklepení historické budovy muzea si prohlédnete archeologické artefakty a děti se zabaví v interaktivní pravěké herně. Pravěk Mohelnicka – expozici keramiky, kamenných nástrojů a šperků doplňuje herna, kde si vyzkoušíte pravěké ... (více)
Vzdálenost: 8.44 km
Mladečské jeskyně

Mladečské jeskyně

Jeskyně a jejich okolí bývaly nejstarším a největším sídlištěm kromaňonců v Evropě. O světovém významu jeskyní vypovídají taky nálezy z doby kamenné, kosti mamuta nebo jeskynního lva. Světově proslulou archeologickou lokal ... (více)
Vzdálenost: 8.84 km
Zámek Konice s expozicí řemesel a sbírkou seker

Zámek Konice s expozicí řemesel a sbírkou seker

Zámek ukrývá největší sbírku seker zapsanou v Guinessově knize rekordů a expozici zvyků a řemesel. V netradiční sbírce 800 seker si prohlédnete i exponáty staré několik tisíc let nebo repliku katovské sekery. Seznámíte se tady také s tradičními ... (více)
Vzdálenost: 12.73 km
Muzeum Litovel

Muzeum Litovel

Víte, kdo byl Gustav Frištenský? O známém silákovi se dozvíte v litovelském muzeu a navíc s ním budete moci poměřit síly! Frištenský byl mistrem řecko-římského zápasu počátku 20. století, procestoval téměř celý svět a zahrál si ... (více)
Vzdálenost: 12.99 km
Zámek Úsov

Zámek Úsov

Na sbírku exotických trofejí, středověkých a loveckých zbraní se zajděte podívat do úsovského zámku. Původně gotický hrad ze 13. století je dnes sídlem lovecko-lesnického muzea. V lichtenštejnských loveckých sbírkách uvidíte exotické trofej ... (více)
Vzdálenost: 13.70 km
CHKO Litovelské Pomoraví

CHKO Litovelské Pomoraví

Objevujte jedinečnou přírodu CHKO Litovelské Pomoraví pěšky, na kole nebo z raftu! Chráněná krajinná oblast se rozléhá od Olomouce, přes Litovel až k Mohelnici. Podél její trasy natrefíte na spoustu atraktivních míst, která st ... (více)
Vzdálenost: 16.19 km