Lesní naučná stezka Valšovice

Informace o trase:

Vyberte vrstvu:
Valšovice

Lesní naučná stezka Valšovice

Okružní stezka prochází lesními porosty po asfaltových a nezpevněných lesních cestách a je přístupná jak pěšky, tak na kole. Měří celkem 3,1 km.

Celé polesí je oblíbeným výletním cílem. K odpočinku vybízejí tři altány, na které narazíte během celkem nenáročné, ale velmi příjemné procházky. První stojí na vrcholu Maleník, druhý na rozcestí valšovické a helfštýnské cesty "U laviček" a třetí u Bečvy pod hájenkou Rybáře. Začátek i konec trasy najdete u  budovy Školního polesí poblíž Hranic.

 Parametry
0%
Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v údolí řeky v lázních Teplice nad Bečvou, nedaleko Hranické propasti. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerál ... (více)
Vzdálenost: 3.07 km
Hranická propast

Hranická propast

Mezi obcemi Hranice a Teplice nad Bečvou leží unikátní území tvořené prvohorními vápenci, zvané Hranický kras. K tomu nejzajímavějšímu, co tady můžete vidět, patří Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast - nejhlub ... (více)
Vzdálenost: 3.41 km
Muzeum Hranice

Muzeum Hranice

Hranice nabízí spoustu zajímavých expozic a výstav, které jsou prezentovány ve výjimečných budovách zámku a Staré radnice. Na zámku uvidíte sochu Olbrama Zoubka, model historického centra města Hranice a expozici palných a ch ... (více)
Vzdálenost: 3.83 km
Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn

Zřícenina středověkého hradu je dnes oblíbeným výletním místem pro celou rodinu a centrem uměleckého kovářství. Každý rok na konci srpna se na Helfštýn sjíždějí kováři z celého světa, aby předvedli své umění na n ... (více)
Vzdálenost: 5.91 km
Levandulový labyrint Lela

Levandulový labyrint Lela

Levandulový labyrint  je menší kopií labyrintu z franczouské katedrály v Chartres a je tvořen 878 sazenicemi levandule. Místo pro odpočinek a klid, který přináší všudypřítomná levandulová vůně. V labyrintu můžete strávit př ... (více)
Vzdálenost: 13.83 km
Muzeum Komenského v Přerově

Muzeum Komenského v Přerově

Přerov je známý díky významným archeologickým nálezům již z dob lovců mamutů. Právě historické artefakty jsou srdcem expozice Muzea Komenského. Kromě expozice „Archeologie Přerovska“ v muzeu uvidíte rekonstrukce školních tříd, jak vypadaly za ... (více)
Vzdálenost: 19.91 km
Bunkr Přáslavice

Bunkr Přáslavice

Vyrazte na obhlídku protiatomového bunkru v Přáslavicích, který je plně vybavený dobovými technologiemi ze 70. let. Čtyři podzemní patra, 10 000 m2, jeden a půl metru silné zdi a atmosféra studené války, kdy se svět připravoval na válečný k ... (více)
Vzdálenost: 23.80 km
Svatokopecké muzeum

Svatokopecké muzeum

V areálu poutní baziliky si prohlédnete cenné historické artefakty, včetně fragmentů nejstarší fáze výzdoby baziliky, historické liturgické předměty nebo soubor barokních skříněk s ostatky světců. Expozice zdůrazňuje význa ... (více)
Vzdálenost: 29.57 km
Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Barokní chrám, který v roce 1995 papež Jan Pavel II. povýšil na baziliku minor, je každoročně cílem tisíců poutníků. Od baziliky se vám naskytne úžasný výhled na Olomouc, která je vzdálená pouhých 5 km. Na místě dnešního ... (více)
Vzdálenost: 29.59 km
ZOO Olomouc

ZOO Olomouc

Vlčí safari, průchozí výběh makaků, 350 druhů vzácných zvířat, okružní jízda vláčkem i vyhlídková věž, kterou nemá žádná jiná zoo v ČR. Jednou ze specialit olomoucké zoo jsou unikátní noční prohlídky, které se pořádají v období vánočníc ... (více)
Vzdálenost: 29.80 km
Zámek Tovačov

Zámek Tovačov

Okolí Tovačova je proslulé svými jezery a rybníky. A víte, odkud je na ně nejlepší výhled? Přece z 96 m vysoké zámecké věže! Zámek byl podle pověsti založen v 11. století jako útočiště lovců a ve 14. století se začal ren ... (více)
Vzdálenost: 31.72 km
Veteran Arena

Veteran Arena

V jednom z největších muzeí svého druhu v ČR objevíte mezi 160 exponáty historických automobilů a motocyklů opravdové unikáty! Čeká vás tu první československý aerodynamický vůz Wikov 35, automobil Jana Masaryka – Praga Grand, ne ... (více)
Vzdálenost: 32.73 km