S tučňákem za poznáním
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen

Informace o trase:

Vyberte vrstvu:
Tučín 1 Tučín, Okres Přerov, Olomoucký kraj
Čas: 1 hodin 1 minut
Délka: 3.62 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 56 metrů
Klesání: 56 metrů
Nejnižší bod: 234 m.n.m.
Nejvyšší bod: 260 m.n.m.

S tučňákem za poznáním

Tučínem a jeho nejbližším okolím vás provede tučňáček, kterého najdete na všech informačních tabulích okružní naučné stezky dlouhé cca 3,5 km. Stezka je nenáročná, vhodná pro rodiny s dětmi,najdete na nich mnoho herních prvků. Nabízí také  krásné výhledy na přírodu Moravské brány.

Výchozí bod je u čekárny autobusu směr Pavlovice u Přerova. Dá se ale zorientovat i u budovy OÚ kde je zastavení č. 4. Rozhledna neboli vyhlídka Větrný mlýn je stanoviště č. 3 a je volně přístupný. Z vyhlídky je vidět od švédských šancí přes Přerov, Moravskou bránu až po Lipník či obce Dolní Újezd, Podhoří apod.

Trasa vede i kolem koupaliště s přírodní vodou, kde není vybíráno vstupné, koupání na vlastní nebezpečí. Občerstvení otevřeno včetně možnosti drobného jídla. Další stanoviště Odpočívka je nad obcí, kde je po absolvování procházky ovocnou alejí umístněna odpočívka, kde je krásný výhled na Přerov a celou obec Tučín z nadhledu.

U místního rybníku najdete romantické molo se zastřešeným altánkem přímo nad hladinou.

Po cestě si můžete také zahrát discgolf, jednotlivá stanoviště jsou rozeseté u vyhlídky Větrný mlýn.

 Parametry
0%
Muzeum Komenského v Přerově

Muzeum Komenského v Přerově

Přerov je známý díky významným archeologickým nálezům již z dob lovců mamutů. Právě historické artefakty jsou srdcem expozice Muzea Komenského. Kromě expozice „Archeologie Přerovska“ v muzeu uvidíte rekonstrukce školních tříd, jak vypadaly za ... (více)
Vzdálenost: 4.78 km
Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn

Zřícenina středověkého hradu je dnes oblíbeným výletním místem pro celou rodinu a centrem uměleckého kovářství. Každý rok na konci srpna se na Helfštýn sjíždějí kováři z celého světa, aby předvedli své umění na n ... (více)
Vzdálenost: 10.78 km
Zámek Tovačov

Zámek Tovačov

Okolí Tovačova je proslulé svými jezery a rybníky. A víte, odkud je na ně nejlepší výhled? Přece z 96 m vysoké zámecké věže! Zámek byl podle pověsti založen v 11. století jako útočiště lovců a ve 14. století se začal ren ... (více)
Vzdálenost: 16.50 km
Bunkr Přáslavice

Bunkr Přáslavice

Vyrazte na obhlídku protiatomového bunkru v Přáslavicích, který je plně vybavený dobovými technologiemi ze 70. let. Čtyři podzemní patra, 10 000 m2, jeden a půl metru silné zdi a atmosféra studené války, kdy se svět připravoval na válečný k ... (více)
Vzdálenost: 17.96 km
Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně leží v údolí řeky v lázních Teplice nad Bečvou, nedaleko Hranické propasti. Jde o jedinečný jeskynní systém evropského významu vzniklý současným působením atmosférických vod a teplých minerál ... (více)
Vzdálenost: 18.68 km
Muzeum Hranice

Muzeum Hranice

Hranice nabízí spoustu zajímavých expozic a výstav, které jsou prezentovány ve výjimečných budovách zámku a Staré radnice. Na zámku uvidíte sochu Olbrama Zoubka, model historického centra města Hranice a expozici palných a ch ... (více)
Vzdálenost: 18.85 km
Hranická propast

Hranická propast

Mezi obcemi Hranice a Teplice nad Bečvou leží unikátní území tvořené prvohorními vápenci, zvané Hranický kras. K tomu nejzajímavějšímu, co tady můžete vidět, patří Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast - nejhlub ... (více)
Vzdálenost: 19.02 km
Svatokopecké muzeum

Svatokopecké muzeum

V areálu poutní baziliky si prohlédnete cenné historické artefakty, včetně fragmentů nejstarší fáze výzdoby baziliky, historické liturgické předměty nebo soubor barokních skříněk s ostatky světců. Expozice zdůrazňuje význa ... (více)
Vzdálenost: 23.44 km
Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Barokní chrám, který v roce 1995 papež Jan Pavel II. povýšil na baziliku minor, je každoročně cílem tisíců poutníků. Od baziliky se vám naskytne úžasný výhled na Olomouc, která je vzdálená pouhých 5 km. Na místě dnešního ... (více)
Vzdálenost: 23.44 km
Levandulový labyrint Lela

Levandulový labyrint Lela

Levandulový labyrint  je menší kopií labyrintu z franczouské katedrály v Chartres a je tvořen 878 sazenicemi levandule. Místo pro odpočinek a klid, který přináší všudypřítomná levandulová vůně. V labyrintu můžete strávit př ... (více)
Vzdálenost: 23.56 km
Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác

Projděte se sídlem biskupů a arcibiskupů, místem, kudy kráčel císař František Josef I., ruský car Alexandr, papež Jan Pavel II. nebo prezident T. G. Masaryk. S barokním palácem, jeho reprezentačními prostory, historií i současnos ... (více)
Vzdálenost: 23.74 km
ZOO Olomouc

ZOO Olomouc

Vlčí safari, průchozí výběh makaků, 350 druhů vzácných zvířat, okružní jízda vláčkem i vyhlídková věž, kterou nemá žádná jiná zoo v ČR. Jednou ze specialit olomoucké zoo jsou unikátní noční prohlídky, které se pořádají v období vánočníc ... (více)
Vzdálenost: 23.89 km