Horská trasa

Informace o trase:

Vyberte vrstvu:
, Olomoucký, Česko
Čas: 16 hodin 58 minut
Délka: 57.78 km
Obtížnost: těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 1305 metrů
Klesání: 1309 metrů
Nejnižší bod: 247 m.n.m.
Nejvyšší bod: 648 m.n.m.

Horská trasa

Okružní trasa začíná u informačního centra ve Šternberku se značkou 6009. Od centra budete stoupat ulicí Opavská směrem ke startu trati Ecce Homo a dál až nad obec Lipina. Těsně před napojením na silnici I/46 odbočíte doprava na polní cestu a sjedete opatrně kolem hřbitova do Lipiny. Můžete si vychutnat krásné výhledy a potom pokračovat stoupáním do Těšíkova. Projedete částí naučné stezky pro pěší "Zelená stezka". V Těšíkově odbočíte doprava a po cyklotrase 6129 sjedete do Domašova u Šternberka – odtud se vydáte sjezdem do Bělkovického údolí a následně budete stoupat zpět na náhorní planinu obce Jívová. Tohle místo je častým cílem cyklistů, turisů a v zimě i běžkařů, takže není k zahození si tento tip zapamatovat na program v zimních měsících! V Jívové budete mít možnost se po sportovním výkonu občerstvit a prohlédnout si místní pamětihodnosti. Po cyklotrase 6009 pokračujete do Hraničních Petrovic a dál potom kolem Těšíkovského mlýna k vývěru Těšíkovské kyselky. Informační tabule NS Zelená stezka vám poskytne více informací. Po osvěžení budete stoupat proti proudu Trusovického potoka do obce Horní Loděnice. Překonáte silnici  I/46 a kolem kostela vyjedete z obce směrem na Dalov, místní část Šternberka. Tady se můžete občerstvit a navštívit Dalovské jezírko s přírodním koupalištěm. Z Dalova budete pokračovat po náhorní planině po cyklotrase 6145, která vás z východní strany zavede do obce Huzová. Cestou můžete sledovat přírodní krásy Přírodního parku Sovinecko. Huzovou projedete směrem na západ a opustíte obec směrem na Paseku. Sjedete Paseckým Žlebem a budete mít možnost prohlédnout si Pasecký vodopád na potoku Teplička. Od vodopádu sjedete do obce Paseka, kde můžete navštívit koupaliště v přírodním biotopu. Z paseky pokračujete pod lesem po cyklotrase 6009 směrem na Řídeč, projedete po návsi a přes Krakořice (místní část Šternberka). Sledujete cyklotrasu 6105 a odbočíte do Babic, kde si můžete udělat sportovní zastávku na místní fit stezce a potom se tady i občerstvit. Z Babic do Šternberka už pokračujete po cyklostezce podél železniční trati. Ve Šternberku potom kolem sběrného dvora ulicemi Věžní a Masarykova proti toku Sitky přijíždíte ulicí Potoční a U Horní brány zpět na Horní náměstí.

Stezka je určená pro náročnější cyklisty a má vyšší převýšení. Tato cyklostezka je vhodná také pro elektrokola. Délka trasy je 61 km.

 Parametry
0%
Hrad Šternberk

Hrad Šternberk

Kolik hradů najdete přímo v centru města? Ten šternberský rozhodně ano! Kromě pravidelných prohlídek tu na vás čeká celá plejáda akcí. Kostýmované prohlídky, promítání, divadelní programy i workshopy pro děti – na hradě ... (více)
Vzdálenost: 6.23 km
Šternberský klášter

Šternberský klášter

Bývalý augustiniánský klášter nabízí výlety do historie skrze zážitkové prohlídky, oživené hrou na hudební nástroje nebo také loutkovým divadlem. Velký prohlídkový okruh vás provede majestátním komplexem včetně historick ... (více)
Vzdálenost: 6.44 km
Ecce Homo Park

Ecce Homo Park

Zažijte ohlušující atmosféru slavného závodu automobilů do vrchu v moderní expozici Ecce Homo Park. Zábavná multimediální expozice je skvělým zážitkem pro milovníky rychlých aut i jejich děti! Zkuste na profesionálním simulátoru por ... (více)
Vzdálenost: 6.47 km
Expozice času

Expozice času

Zahrajte si vesmírnou hru, nechte se vyfotit Hubbleovým teleskopem a poznejte proces vzniku vesmíru a času! 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku zaznamenávají jedinečné exponáty z více než dvaceti českých i světových muzeí, 3D m ... (více)
Vzdálenost: 6.73 km
Šatlava – muzeum vězeňství

Šatlava – muzeum vězeňství

V expozici uničovské šatlavy uvidíte mj. evidenční karty prostitutek, policejní pouta nebo mučicí nástroje, jejichž repliky si můžete dokonce sami vyzkoušet! V interaktivních kioscích se seznámíte s katovským řemeslem, ukázkami policejní agend ... (více)
Vzdálenost: 15.64 km
Muzeum baroka

Muzeum baroka

Kromě stálé expozice uničovského baroka se v muzeu seznámíte s osobností sv. Jana Sarkandra. Katolický kněz se narodil ve slezském Skočově a několik let působil jako farář v Uničově. Nakonec byl obviněn z velezrady, vězněn a ... (více)
Vzdálenost: 15.80 km
ZOO Olomouc

ZOO Olomouc

Vlčí safari, průchozí výběh makaků, 350 druhů vzácných zvířat, okružní jízda vláčkem i vyhlídková věž, kterou nemá žádná jiná zoo v ČR. Jednou ze specialit olomoucké zoo jsou unikátní noční prohlídky, které se pořádají v období vánočníc ... (více)
Vzdálenost: 16.64 km
Svatokopecké muzeum

Svatokopecké muzeum

V areálu poutní baziliky si prohlédnete cenné historické artefakty, včetně fragmentů nejstarší fáze výzdoby baziliky, historické liturgické předměty nebo soubor barokních skříněk s ostatky světců. Expozice zdůrazňuje význa ... (více)
Vzdálenost: 17.17 km
Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Barokní chrám, který v roce 1995 papež Jan Pavel II. povýšil na baziliku minor, je každoročně cílem tisíců poutníků. Od baziliky se vám naskytne úžasný výhled na Olomouc, která je vzdálená pouhých 5 km. Na místě dnešního ... (více)
Vzdálenost: 17.20 km
CHKO Litovelské Pomoraví

CHKO Litovelské Pomoraví

Objevujte jedinečnou přírodu CHKO Litovelské Pomoraví pěšky, na kole nebo z raftu! Chráněná krajinná oblast se rozléhá od Olomouce, přes Litovel až k Mohelnici. Podél její trasy natrefíte na spoustu atraktivních míst, která st ... (více)
Vzdálenost: 18.59 km
Dům přírody CHKO Litovelské Pomoraví

Dům přírody CHKO Litovelské Pomoraví

Dům přírody CHKO Litovelské Pomoraví představuje unikátní galerii v přírodě. Kde jinde se můžete ocitnout v Rajské zahradě nebo nahlédnout do nitra Sluneční hory? Stavby a instalace, navržené známými českými výtvarníky, jsou místem s ... (více)
Vzdálenost: 18.71 km
Veteran Arena

Veteran Arena

V jednom z největších muzeí svého druhu v ČR objevíte mezi 160 exponáty historických automobilů a motocyklů opravdové unikáty! Čeká vás tu první československý aerodynamický vůz Wikov 35, automobil Jana Masaryka – Praga Grand, ne ... (více)
Vzdálenost: 20.48 km