Uničovsko s vůní čokolády

Uničovsko s vůní čokolády

Na Uničovsku se na chvíli ocitnete v kůži vězně a pocítíte hrůzu mučicích nástrojů, vychutnáte si zpěv vodopádu uprostřed krásné přírody a určitě se vám ještě dlouho bude vybavovat ta nejlepší čokoláda, kterou jste kdy ochutnali!

V centru Uničova vás překvapí originální stavba radnice, z jejíž věže se vám naskytne krásný pohled na celé město. Uničovskou raritou je nepochybně Městská šatlava s expozicí vězeňství. Jako vězeň si třeba zkusíte napsat dopis domů nebo uplést provaz z cárů prostěradla a můžete se pokusit i o útěk. To se vám ale pravděpodobně nepodaří, takže skončíte v mučírně, kde na vás bude praktikováno šněrování, palečnice, španělská bota nebo oblíbený drtič kloubů.

Okolí města křižuje několik stezek pro pěší a cyklisty s různou náročností. S dětmi možná radši zamíříte na uničovské koupaliště s tobogánem, skluzavkami a dětským hřištěm. Nebo se vydejte kousek dál, do Paseky, k biotopovému koupališti. Odtud doporučujeme procházku k hezkému Paseckému vodopádu. Není to žádný velikán, voda na říčce Tepličce tady stéká asi z pěti metrů. Ale uslyšíte jej už z dálky. Vodopád objevíte u cesty, vedoucí z Paseky do Paseckého Žlebu.

Víte, co vašim dětem zaručeně udělá největší radost? Když se cestou z Uničova zastavíte v rodinné Čokoládovně Troubelice! Zdejší čokolády se vyrábí z ekvádorských bobů, které patří k nejlepším na světě. Přímo na plantážích v Ekvádoru dohlíží na výběr těch nejkvalitnějších bobů tatínek sourozenců Bačíkových, zakladatelů čokoládovny. Čokoláda z Troubelic neobsahuje žádné chemické přísady a je slazena výhradně ztuhlou šťávou z cukrové třtiny panelou. Ručně vyráběné čokolády, nejrůznější kakaové produkty a další dobroty koupíte v podnikové prodejně s útulnou kavárničkou. Pro děti tu mají hřiště a vy si tu můžete užít příjemné chvilky u lahodné kávy, horké čokolády nebo třeba ledového kakaa.

Fotografie
Městská Šatlava Uničov
Pasecký vodopád
Čokoládovna Troubelice