Vydejte se na naučnou stezku, která vás přenese do děje prusko-rakouské války na našem území v roce 1866.
Výchozím bodem stezky je parkoviště u zámku v Tovačově, a vede přes hřbitov, Bezedný důl. pomník bitvy u Tovačova, Annínské jezero a pomník rakouského vojáka. Na začátku trasy se můžete vydat do dvou směrů, odkud se vrátíte zase zpět. Stezka vás provede dejištěm bitvy u Tovačova, a seznámí vás s jejími zajímavostmi prostřednictvím 7 zastavení s infromačními panely. Trasa je dlouhá 3,7 km.
Okolí Tovačova je proslulé svými jezery a rybníky. A víte, odkud je na ně nejlepší výhled? Přece z 96 m vysoké zámecké věže! Zámek byl podle pověsti založen v 11. století jako útočiště lovců a ve 14. století se začal ... (více)
Přerov je známý díky významným archeologickým nálezům již z dob lovců mamutů. Právě historické artefakty jsou srdcem expozice Muzea Komenského. Kromě expozice „Archeologie Přerovska“ v muzeu uvidíte rekonstrukce školních tříd, jak vypadaly za ... (více)
Muzeum v renesančních prostorách bývalé radnice představuje své sbírky hodin, geologie, národopisu, archeologie i židovské historie města. Seznámíte se tu mj. s pravěkými lokalitami Prostějovska, hanáckým krojem, hodinami a hodinkami z 15. – 20. ... (více)
Projděte se sídlem biskupů a arcibiskupů, místem, kudy kráčel císař František Josef I., ruský car Alexandr, papež Jan Pavel II. nebo prezident T. G. Masaryk. S barokním palácem, jeho reprezentačními prostory, historií i současnos ... (více)
V interaktivním muzeu vědy se pobavíte s kamarády i dětmi! Projdete se pestrou historií Olomouce, odhalíte zázrak 3D tisku nebo se přenesete rovnou do vesmíru. Ve čtyřech stálých expozicích a digitálním planetáriu jsou na vaše zv ... (více)
Na místě dnešní kaple stávalo městské vězení, ve kterém byl roku 1620 umučen katolický kněz Jan Sarkander, jemuž je kaple zasvěcena. V suterénu kaple se nachází originál mučícího skřipce a studna zbudovaná nad "zázračným ... (více)
Trojice kopulí barokního kostela, které dotvářejí charakteristické panorama města, byly vůbec první takovou stavbou na Moravě. Kopule symbolizují Nejsvětější Trojici – Otce, Syna a Ducha svatého. Jeden z nejkrásnějších barok ... (více)
Vila Primavesi je od roku 2010 na seznamu národních kulturních památek a dnes tu na objednávku probíhají komentované prohlídky přízemí. Autory reprezentativního secesního sídla z roku 1906 jsou architekti Franz von Kraus a Jose ... (více)
Renesanční radnice se 75 m vysokou věží, ze které zažijete úžasný výhled na Olomouc. Přesně ve 12:00 si nenechte ujít produkci orloje! Samotný orloj je zajímavým dokladem tehdejšího propagandistického umění, oslavujícíh ... (více)
Nejproslulejší památkou Olomouce je bezesporu monumentální barokní Sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí, který byl roku 2000 zapsán na seznam UNESCO. Sloup je vysoký 35 m a představuje nejvyšší sousoší v ČR. Je o ... (více)
Kostel patří k nejcennějším gotickým stavbám na Moravě a chlubí se největšími varhanami ve střední Evropě. Každoročně v září se varhany rozeznívají v rámci Mezinárodního varhanního festivalu. Po náročně rekonstrukci je ... (více)
Inspirací pro výstavbu olomouckého barokního chrámu byl kostel sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze. Kostel z počátku 18. století vyniká především velmi bohatou výzdobou interiérů. Autorem vstupního portálu je Václav Render, j ... (více)