Proč Střední Morava

Proč Střední Morava

Ať už se z Olomouce vydáte na jakoukoli světovou stranu, rozhodně neuděláte chybu! Na své si přijdou nejen milovníci kultury a přírody, ale taky sportovci, dobrodruzi, gurmáni i rodiny s dětmi.

Ušetřete s Olomouc region Card

Doporučujeme si zakoupit Olomouc region Card (ORC), díky které ušetříte spoustu peněz na vstupném v těch nejatraktivnějších turistických místech Olomouckého kraje. Kromě vstupů a MHD v Olomouci zdarma můžete využít také řadu slev. Tak pojďte ORC využít na maximum!

Fotografie
Bazilika minor na Sv. Kopečku (Daniel Berka)
Cyklo-Chomoutovské jezero (Daniel Schulz)
Hrad Bouzov
Hrad Helfštýn
Hrad Šternberk
Levandulový statek Bezděkov
CHKO Litovelské Pomoraví (Daniel Berka)
CHKO Litovelské Pomoraví (m-ARK)
Moravičanské jezero (Daniel Schulz)
Plumlovská přehrada (Daniel Schulz)
Pískovna Náklo (Daniel Schulz)
Mlýn Partutovice (Daniel Schulz)
Doubravský dvůr (Daniel Schulz)
Rafty-jezero Poděbrady (Daniel Schulz)
Zámek Čechy pod Kosířem (Daniel Schulz)
Zámek Náměšť na Hané (m-ARK)
Zámek Plumlov (Daniel Schulz)
Další informace
Exploze zážitků západně od Olomouce

Exploze zážitků západně od Olomouce

Pokud zatoužíte zcela uniknout rozpáleným městským ulicím, vydejte se vstříc krásné přírodě CHKO Litovelské Pomoraví, které se rozprostírá hned za Olomoucí ve směru na město Litovel. Tato oblast je doslova rájem pěších turistů, cyklistů i vodáků. Plavba nejkrásnějším úsekem řeky Moravy je v horkých letních dnech rozhodně trefou do černého. Půjčovna lodí IN LIFE vám zapůjčí veškeré vodácké vybavení a zajistí potřebný servis.
Průzkum jižní části regionu - okolí Prostějova

Průzkum jižní části regionu - okolí Prostějova

Lázeňské wellness, zámecké expozice, pohoda u přehrady, farma s čerstvými produkty, adrenalinová jízda na terénních trailech pro horská kola i poklidná jízda po Cyklostezce Bečva – to  vše zažijete, když se vydáte jižně od Olomouce!
Východní trasa pro rodiny s dětmi i pivaře

Východní trasa pro rodiny s dětmi i pivaře

Užijte si den plný zábavy v Hlubočkách a místní části Hrubá Voda, kde na vás čeká nepřeberné množství zážitků v podobě adrenalinové jízdy na bobové dráze, stezky v korunách stromů, vyjížděk na koních, lukostřelby, bungee trampolín a mnoho dalšího.
Vzhůru na sever, směrem na Šternberk!

Vzhůru na sever, směrem na Šternberk!

Stačí se vydat jen pár kilometrů severně od Olomouce a narazíte na nejoblíbenější turistický cíl Střední Moravy – ZOO Olomouc na Sv. Kopečku. K raritám lesní zoo s téměř dvěma tisíci zvířaty patří unikátní vlčí safari, pavilon netopýrů, obří akvárium nebo průchozí výběh makaků červenolících.