Dejte si Hranicko na kolech

Dejte si Hranicko na kolech

Vydejte se společně na putování Hranickem, kde vznikla nejhlubší propast na světě, a širokému okolí dominoval jeden z nejrozsáhlejších středověkých hradů ve střední Evropě.

Snad s sebou máte kola, protože by byl hřích neprojet se po Cyklostezce Bečva! Ta vede z Tovačova, přes Hranice, až do Valašského Meziříčí. Po cestě do Lipníku nad Bečvou budete míjet rybník Jadran – vyhledávané místo ke koupání v přírodě. Odtud to máte už jen 5 km do zámeckého parku ve Veselíčku, který se skvělým místem na rodinný piknik. Pak už se vydejte na výšlap do kopce, k hradu Helfštýn.

Každý rok na konci srpna se na Helfštýn sjíždějí kováři z celého světa, aby předvedli své umění na mezinárodní přehlídce HEFAISTON. Areál zříceniny hradu a kovářské expozice si prohlédnete při pravidelné komentované prohlídce. Ze skleněné střechy torza hradního paláce je navíc jedinečný pohled nejen na samotný hrad, ale taky do širokého okolí. Po Helfštýně se můžete projít i sami, bez průvodce.

Hned vedle hradu vás čeká zábava a dobrodružství v lanovém bludišti. Největší výzvou je obří houpačka, tzv. Big Swing. Odvážíte se skočit z výšky 10 m? Zdolávejte společně s dětmi překážky v nízkém lanovém parku, vysokém lanovém bludišti nebo na zážitkové trase ve výšce až 8 m.

A zpátky na kola, do 16 km vzdálených Hranic! Pokud už cítíte našlapané kilometry, nasedněte i s koly na vlak a svezte se do vaší cílové stanice.  Nebo bezpečně odložte kola v samoobslužné úschovně kol Biketower a projděte se po naučné stezce k nejhlubší zatopené propasti světa – Hranické propasti. Díky virtuální realitě a 3D brýlím nahlédnete až do jejího jícnu v informačním centru v nádražní budově vlakové zastávky Teplice nad Bečvou, nedaleko lázeňské promenády. V lázních ochutnáte léčivou teplickou kyselku a podíváte se do Zbrašovských-aragonitových jeskyní – nejteplejších v ČR.

Za větrnými mlýny nemusíte až do Holandska, stačí popojet 10 km severně od Hranic – do Partutovic. Dovnitř nejzachovalejšího dřevěného větrného mlýna v Česku se podíváte po předchozí domluvě na tel.: +420 581 625 293.