Moravská vernisáž piva
Poslední změna: 10.05.2022
pátek 20. května

Moravská vernisáž piva - Gastronomická akce

Od 20.05.2022 00:00 do 21.05.2022 23:59 hod.
Degustační festival nejen českých a moravských minipivovarů.

Desítky značek a pivních stylů z celé Moravy, přednášky a diskuse předních expertů, festivalový merch, gril, lahůdky všeho druhu a dva krásné dny v areálu historické sokolovny v Olomouci Chválkovicích.

Letošní ročník bude ještě bohatší než ten minulý. A to jak na program, tak na vybrané vzorky piv. Nabídne to nejlepší od předních moravských minipivovarů. Navíc se svými pivy dorazí i hosté z Polska a Maďarska, kde jsou aktuálně řemeslná piva na výsluní – a to včetně nealko piv. “Mezi to nejzajímavější bude určitě patřit brněnský specialista na kyseláče JBM Brew Lab, kometa moravských craftů pivovar Thrills brewing nebo moderní piva z MadCatu” říká Matúš Krátky, hlavní degustátor festivalu a majitel známé olomoucké pivotéky Pivní Ráj Olomouc.

Třešničkou na dortu bude řízená degustace piv z pivovaru Raven a dalších vzorků s certifikovaným degustátorem Imrichem Nogellem z bratislavské pivotéky Beermalade.sk. Ochutnáte pivo ze smíšené kultury kvasnic a získáte tipy na domácí vaření piva od Petra Měrky, organizátora jedné z nejprestižnějších domavařičských soutěží v ČR – Kostelecké chmelovárek. V neposlední řadě ochutnáte naše dva festivalové speciály. První vařený v kooperaci s JBM Brew Lab (ano, autorem loni nejúspěšnějšího kyseláče – piňa colady) bude mít příchuť oblíbeného skotského dezertu – Cranachan (prostě kopa lahodných malin s chipsy z dubových sudů po whisky). Druhý speciál je ležák s francouzskými chmely od pivovaru Louka, další špičky moravského pivovarnictví.

V ceně vstupenky je degustační sklo, seznam piv, mapa festivalu, festivalové noviny, vybrané neplacené degustace (některé budou zpoplatněné) a tři festivalové žetony na jeden den nebo pět žetonů při zakoupení dvoudenní vstupenky v ceně 20 Kč za kus.