Kulturní akce

Předchozí | Dalšístrana / 30 0-16 z 467 akcí
akce dnes
Sejdeme se u Svitav

Sejdeme se u Svitav (Sportovní akce)

27.02.2024 od 09:45 do 16:00 hod.

Společná vycházka proběhne 27. února. Vede z Bělidel do Bystrovan a nabízí kromě přírodních scenérií i několik historických pamětihodností.

Sraz účastníků je v 9.45 hodin před budovou hlavního vlakového nádraží na zastávce H.

Trasa je dlouhá 8,5 kilometrů.

Kalendáře

Kalendáře (Přednášky)

27.02.2024 od 17:00 do 18:30 hod.
Kino Družba Uničov, Uničov | Mapa
Proč se zavádí přestupný rok? Není Měsíc jako měsíc. Proč se jmenuje v mnoha jazycích desátý měsíc oktober? Kdy začíná letopočet? Co je jarní bod? Jaké kalendáře provází lidstvo od starověku? Na tyto otázky vám odpoví RNDr. Libor Svoboda na únorové přednášce Spolku přátel uničovských muzeí. Těšíme se na vás!
Kalendáře

Kalendáře (Přednášky)

27.02.2024 od 17:00 do 19:00 hod.

Proč se zavádí přestupný rok? Není Měsíc jako měsíc. Proč se jmenuje v mnoha jazycích desátý měsíc oktober?  Kdy začíná letopočet? Co je jarní bod? Jaké kalendáře provází lidstvo od starověku? Na tyto otázky vám odpoví RNDr. Libor Svoboda na únorové přednášce Spolku přátel uničovských muzeí. Těšíme se na vás!

O francouzském gurmánství a zimních svátcích

O francouzském gurmánství a zimních svátcích (Přednášky)

27.02.2024 od 18:00 do 20:00 hod.

Výtvarnice Daniela Foltýnová, žijící víc jak čtvrt století na Azurovém pobřeží, se podělí o svou Mimózovou cestu a návštěvy zimních oslav přírody a tradicí francouzského jihu. Od svátku Mimózy v Tanneronu, cestou přes Grasse, město parfémů, se dostaneme až k světově jedinečné slavnosti citrusů v Mentonu. Při povídání o autorčiných setkáních s tradicemi, poezií a přírodními kouzly tohoto slunného regionu budete moci ochutnat něco z překvapivých netradičních pochutin, přivonět k čerstvé mimóze, parfémům a dalším výrobkům. Součástí večera bude projekce krátkého videa z Danielina ateliéru a možnost si vybrat originální ručně malovaný vějíř štěstí nebo autorský grafický list, zhotovený technikou slepotisku.

Vstupné:200 Kč

Radovan Jurka: Kyrgyzstán - země koní a Leninů

Radovan Jurka: Kyrgyzstán - země koní a Leninů (Přednášky)

27.02.2024 od 18:30 do 20:30 hod.

Tato středoasijská země nabízí českému cestovateli bezpočet možností na nerušený pobyt v nádherné horské přírodě a těm starším navíc na návrat do časů života ve stínu sovětského impéria. Náš retro výlet byl tak nejen rámován sochami všudypřítomného Lenina ale též velkou svobodou pohybu, pohodou okrášlenou sladkými melouny a setkáváním se srdečnými pastevci v horách. Pokud si člověk potřebuje vyčistit hlavu a procvičit tělo, nechť se vypraví do země lidí v sedle. Po třech vyprodaných cestopisných přednáškách o Číně, Kazachstánu, Kolumbii a Íránu se Radovan Jurka vrací do Telegraphu s dalším vyprávěním o svých cestách po světě. Nebýt covidu měl by za sebou dvacátou sezónu jako průvodce po světě. Specializuje se na USA, západ Kanady, Nový Zéland a vybrané země Jižní Ameriky. Ve volném čase si pak rád darmošlapně doplňuje pouť životem o místa převážně ležící v Asii a Jižní Americe, i když západ USA je u něj pod kůží uložen nejhlouběji. O životní nadhled se rád pokouší na hřebenech i v údolích horských masívů.

150/100 Kč

akce zítra
Besedy pro řidiče v Centru Semafor

Besedy pro řidiče v Centru Semafor (Přednášky)

28.02.2024 od 14:00 do 16:00 hod.

I v roce 2024 reagujeme na změny zákona o provozu na pozemních komunikacích pořádáním besed se seniory. Aktivní řidiči se v zimním období v Centru semafor školí pravidelně.

Nejbližší termíny pro rok 2024:
Středa 14. 2. 2024 14:00
Středa 28. 2. 2024 14:00
Středa 13. 3. 2024 14:00

Besedy jsou zdarma, pokud chcete mít místo rezervované, přihlašovat se můžete osobně v Centru Semafor nebo telefonicky na čísle: 603 197 707.

Do naplnění kapacity se lze zúčastnit i bez předchozího přihlášení. Pro větší skupiny osob lze individuálně naplánovat samostatný termín. Účast může být velmi přínosná i řidičům, kteří se chystají zapsat jako mentoři pro začínající řidiče. Besedy v klubech seniorů plánujeme individuálně, rozpis v kalendáři akcí. Besedy pro cyklisty, chodce, zrakově nebo sluchově postižené jsou v centru organizovány také po individuální domluvě.

Madeira – ostrov věčného jara

Madeira – ostrov věčného jara (Přednášky)

28.02.2024 od 17:00 do 23:59 hod.
Madeira - ostrov věčného jara, levád a magických hor. Svěží zeleň, celoročně příznivé podnebí, dobrá dostupnost, barevnost, vlídnost a mnohotvárnost jsou v posledních letech těmi největšími lákadly pro české turisty, kteří se do těchto míst hojně vydávají. Únorovým putováním nezaměnitelnou krajinou portugalského souostroví provede všechny posluchače cestovatel a fotograf Petr Nazarov.
Můj romantický příběh

Můj romantický příběh (Divadlo)

28.02.2024 od 19:00 do 21:00 hod.

Tom a Amy se seznámili tak, že se spolu tak trochu omylem vyspali po firemním večírku. Ale co dál? Z toho přece nemůže nic podstatného vzniknout. Nebo může? …Britská romantická komedie od současného irského dramatika, která vypráví jeden příběh dvěma různými pohledy. Mužským a ženským. A světe div se, ty pohledy nejsou ani trochu totožné…!

Olomoucký biskup uprostřed Evropy

Olomoucký biskup uprostřed Evropy (Divadlo)

28.02.2024 od 19:00 do 21:00 hod.

Jaroslav Plesl se společně s vámi vydá po stopách příběhu starého téměř tisíc let, kdy se formovala podoba přemyslovského státu. Pojďte se seznámit s jedním z významných mužů 12. století v českém i evropském kontextu olomouckým biskupem Jindřichem Zdíkem. Diplomat, politik, muž, který stál v pozadí pražského přemyslovského trůnu. Patří k prvním historicky doložitelným osobnostem českých dějin, aniž by pocházel z vládnoucího rodu. Dokument, který byl inspirován rekonstrukcí Zdíkova románského paláce v Olomouci v letech 2021-2023, přinese kromě řady historicky ověřených a málo známých faktů z jeho života také vhled do jeho doby, kdy se mýty a legendy proměňovaly ve skutečnost.

Režie: Theodor Mojžíš

VSTUP VOLNÝ

Háma v Kostce

Háma v Kostce (Divadlo)

28.02.2024 od 19:00 do 20:45 hod.

Nový humorný pořad s Terezou Kostkovou a Alešem Hámou.

Nový humorný pořad hereckých přátel Terezy Kostkové a Aleše Hámy, kde se každý chvíli ptá, každý chvíli odpovídá a někdo i hraje a zpívá.

Tereza Kostková a Aleš Háma vám v olomoucké premiéře tohoto improvizovaného pořadu budou vyprávět vtipné zážitky ze svého profesního i soukromého života.

Délka pořadu: cca 90 min bez přestávky

Toto představení pořádáme ve spolupráci s Agenturou JL, www.agenturajl.cz

Předchozí | Dalšístrana / 30 0-16 z 467 akcí