Koupání Střední Morava

Kam k vodě? Jedna z nejčastějších otázek nadcházejících letních měsíců. Na Střední Moravě se za koupáním můžete vydat na několik desítek míst! Poradíme vám, kam se vydat na bazén nebo za koupáním v přírodě.

Kvůli dětem asi budete pátrat spíš po nějakém aquaparku s miliardou atrakcí. Ten najdete v Olomouci i nedalekém Prostějově. Pokud si vystačíte i s klasickým bazénem, tak doporučujeme Plavecký stadion Olomouc, koupaliště v Bělkovicích-Lašťanech, Majetíně nebo Lošticích.

Už jste zkoušeli biotopové koupaliště? Tak vezměte ručníky, plavky a utíkejte do LitovlePaseky a Laškova! Užijete si tady nejen koupání v čisté vodě bez chemie, ale taky vodní atrakce a zázemí podobně jako u klasických bazénů.

Když vás to táhne spíš do přírody a nevadí vám, že se u vašich nohou sem tam mrskne nějaká ta rybka, zajeďte si z Olomouce na Poděbrady, kousek dál na pískovnu Náklo nebo do klidného lomu v Nové Vsi. Na Nákle vám navíc půjčí paddleboardy a taky si tu můžete zkusit wakeboarding – vodní lyžování. Kousek od Prostějova na vás čeká koupání na rozlehlé Plumlovské přehradě. Tady se můžete uvelebit klidně na celou letní dovolenou, nakouknout do místního zámku, půjčit si elektrokola a výletovat po okolí.

 17 cílů
Aquapark Olomouc

Aquapark Olomouc

Užijte si i s dětmi nejlepší letní zábavu v aquaparku plném vodních atrakcí! Ve venkovním areálu využijete nejen bazén s tobogánem, skluzavkou, chrličem a vodní stěnou, ale také Aktivity park s 3D bludištěm a vzduchovými trampolínami. Vni ... (více)
Aquapark Koupelky Prostějov

Aquapark Koupelky Prostějov

Tři bazény, skluzavky, tobogány, spousta vodních atrakcí a pořádná dávka zábavy! Vykoupejte se v plaveckém nebo rekreačním bazénu s trojskluzavkou, tobogánem, protiproudem, šplhací sítí a vodní stěnovou masáží. Vaše ratolesti se vyřádí v dětském ... (více)
Pískovna Náklo

Pískovna Náklo

Užijte si koupání a vodní sporty nedaleko Olomouce! Travnato-písčité pláže, rybářský revír, občerstvení, toalety i možnost kempování - co víc si v létě přát? Velké přírodní koupaliště objevíte mezi Lhotou nad Moravou ... (více)
Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada

U Plumlovské přehrady se dá strávit letní odpoledne nebo klidně celý týden. Vybírat můžete z několika rodinných hotelů a penzionů nebo kempů. Kromě samotného koupání a vodních sportů se u přehrady zabavíte taky na kolech. U ... (více)
Přírodní koupací biotop Litovel

Přírodní koupací biotop Litovel

Přijďte vyzkoušet ideální letní kombinaci přírodního koupání a bazénu s průzračnou vodou bez chemie čištěnou speciálními rostlinami. Děti i dospělé v areálu koupaliště čeká řada zábavních i relaxačních prvků, jako ... (více)
Lom Nová Ves

Lom Nová Ves

Osvěžení v tropických letních dnech a romantiku uprostřed přírody objevíte jen pár kilometrů od Litovle. Zatopený lom na okraji vesnice ke svým břehům láká rekreanty už přes 20 let. Na klid, čistou vodu, celodenní parkování ... (více)
Pískovna Jadran

Pískovna Jadran

Vydejte se za letním osvěžením, které nabízí přírodní koupaliště Jadran v Oseku nad Bečvou. Své jméno nese především díky své průzračné modré vodě, která připomíná Jaderské moře.  Koupaliště obklopují travnaté pláže se snadným přístupem d ... (více)
Koupaliště Majetín

Koupaliště Majetín

Užijte si příjemný letní den na koupališti v Majetíně. Koupaliště nabízí venkovní plavecký bazén (25 m), rekreační bazén a dětské brouzdaliště s mnoha zábavnými atrakcemi. V areálu je k dispozici také dětské hřiště s ... (více)
Annínské jezero

Annínské jezero

Užijte si horké letní dny na rozlehlé pláži u Annínského jezera! Takzvaná Tovačovská riviéra nedaleko Olomouce nabízí téměř půl kilometru dlouhou pláž s pohodlnými vstupy do vody na několika místech a plochu ke koupání vymezenou bójk ... (více)
Lom Výkleky

Lom Výkleky

Vydejte se na jedno z nejkrásnějších míst k přírodnímu koupání nedaleko Olomouce! Tohle výjimečné přirodní koupaliště objevíte po cestě z Olomouce v obci Výkleky. Nabízí krásnou průzračnou vodu s viditelností do několika ... (více)
Koupaliště Šternberk

Koupaliště Šternberk

Vydejte se na 80 metrů dlouhý tobogán či za večerním koupáním! Koupaliště ve Šternberku nabízí plavecký bazén, tobogán, skluzavky, a pro ty nejmenší také brouzdaliště. Večerní koupání probíhá třikrát týdně vždy od 20:00 hodin do 22:00 hodin. K dis ... (více)
Pískovna Grygov

Pískovna Grygov

Přijeďte se osvěžit do Grygova jen pár kilometrů od Olomouce. Pozvolný vstup do vody, kamenitá pláž a parkování zdarma. Pískovna v Grygově je ideálním místem, hledáte-li místo ke strávení horkých letních dní poblíž Olomouce s pří ... (více)
Přírodní koupaliště Amerika

Přírodní koupaliště Amerika

Hledáte přírodní koupaliště s možností občerstvení? Pokud jste z Olomouce a okolí, nebudete muset cestovat daleko. Přírodní koupaliště v Holici u Olomouce, kterému místní neřeknou jinak než Amerika, nabízí velký prostor pro ... (více)
Lom Opatovice

Lom Opatovice

Máte chuť na poklidné koupání uprostřed přírody? Lom v Opatovicích je tou správnou volbou. Zatopený lom v Opatovicích naleznete jen 6 km od Hranic, a v letních měsících je oblíbeným místem ke koupání i potápění. Vodní plocha ... (více)
Lom Olšovec

Lom Olšovec

Vydejte se strávit příjemný den u vody jen pár kilometrů od Hranic na Moravě! Ne nadarmo je tento zatopený lom hojně vyhledávaným místem ke koupání, jeho průzračně modrá voda totiž přímo láka k osvěžení. Vodní plochu lemu ... (více)
Přírodní koupaliště Poděbrady

Přírodní koupaliště Poděbrady

Dvě jezera, štěrkové i travnaté pláže, restaurace či půjčovna loděk? Přijeďte si užít den na Poděbrady s celou rodinou! Přírodní koupaliště na Poděbradech se nachází pouze 6 km od Olomouce a nabízí rozlehlou vodní plochu s přilehlými plážemi či n ... (více)
Přírodní koupací biotop Laškov

Přírodní koupací biotop Laškov

Koupací biotop v horkých letních dnech nabízí vyžití pro plavce i nejmenší děti. Najdete zde plaveckou část hlubokou 2,1 až 2,5 metru či brouzdaliště s vodním hříbkem. Pro návštěvníky koupaliště je povoleno parkování ... (více)
 17 cílů