Pohodových 30 kilometrů okolím Šternberka

Informace o trase:

Vyberte vrstvu:
, Olomoucký
Čas: 8 hodin 26 minut
Délka: 31.08 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 330 metrů
Klesání: 349 metrů
Nejnižší bod: 221 m.n.m.
Nejvyšší bod: 479 m.n.m.

Pohodových 30 kilometrů okolím Šternberka

Okružní trasa začíná a končí ve Šternberku na Horním náměstí před místním Informačním centrem. Nejvyšším bodem trasy je Chabičov, místní část Šternberka, a potom vás čeká klesání a spíše rovinatý pohodový terén Hornomoravského úvalu.

Trasa je z Horního náměstí značena číslem 6009, a zavede vás ulicí Světlov a Hvězdné údolí okolo autokempu Dolním Žlebem. Za restaurací U Zlatho Muflona odbočíte doleva a sledujete znaečení trasy 6009. Dále trasou stoupáte do Chabičova, na konci se dáte vlevo, opustíte asfaltovou cestu a stále sledujete značku č. 6009. Sjedete do Řídeče a pokračujete podl Zlatého potoka po cyklisticky neznačené komunikaci přes Komárov do Mladějovic. Zde si můžete prohlédnout památnou lípu a navštívit křížovou cestu. Podél obecního úřadu projedeme po málo frekventované komunikaci do obce Hjonice. V obou obcích je možnost se po sportovním výkonu občerstvit. Nacházíte se v oblasti úrodné nížiny se spoustou polních cest, které je možné alternativně využít, a za dobrého počasí si trasu upravit (např. z Hnojnic přímo do Moravské Huzové). Navržená trasa vás potom zavede do Liboše a Štěpánova, přičemž dále se lze již navigovat značením cyklotrasy 6107 do Moravské Huzové, Stádla a Lužic. Z Lužic lze poté využít cyklostezku, která nás přivede do Šternberka – Lhoty. Do centra poté lze pokračovat viz popis trasy č. 1.

Trasa je spíše lehčí náročnosti se stoupáním v její úvodní fázi a je dlouhá 31 km. Celkově lehčí je potom v úseku Chabičov – Řídeč je spíše vhodná pro horská kola.

0%
Expozice času

Expozice času

Zahrajte si vesmírnou hru, nechte se vyfotit Hubbleovým teleskopem a poznejte proces vzniku vesmíru a času! 14 miliard let trvající příběh od Velkého třesku zaznamenávají jedinečné exponáty z více než dvaceti českých i světových muzeí, 3D m ... (více)
Vzdálenost: 3.12 km
Šternberský klášter

Šternberský klášter

Bývalý augustiniánský klášter nabízí výlety do historie skrze zážitkové prohlídky, oživené hrou na hudební nástroje nebo také loutkovým divadlem. Velký prohlídkový okruh vás provede majestátním komplexem včetně historick ... (více)
Vzdálenost: 3.45 km
Ecce Homo Park

Ecce Homo Park

Zažijte ohlušující atmosféru slavného závodu automobilů do vrchu v moderní expozici Ecce Homo Park. Zábavná multimediální expozice je skvělým zážitkem pro milovníky rychlých aut i jejich děti! Zkuste na profesionálním simulátoru por ... (více)
Vzdálenost: 3.45 km
Hrad Šternberk

Hrad Šternberk

Kolik hradů najdete přímo v centru města? Ten šternberský rozhodně ano! Kromě pravidelných prohlídek tu na vás čeká celá plejáda akcí. Kostýmované prohlídky, promítání, divadelní programy i workshopy pro děti – na hradě ... (více)
Vzdálenost: 3.60 km
Dům přírody CHKO Litovelské Pomoraví

Dům přírody CHKO Litovelské Pomoraví

Dům přírody CHKO Litovelské Pomoraví představuje unikátní galerii v přírodě. Kde jinde se můžete ocitnout v Rajské zahradě nebo nahlédnout do nitra Sluneční hory? Stavby a instalace, navržené známými českými výtvarníky, jsou místem s ... (více)
Vzdálenost: 9.31 km
CHKO Litovelské Pomoraví

CHKO Litovelské Pomoraví

Objevujte jedinečnou přírodu CHKO Litovelské Pomoraví pěšky, na kole nebo z raftu! Chráněná krajinná oblast se rozléhá od Olomouce, přes Litovel až k Mohelnici. Podél její trasy natrefíte na spoustu atraktivních míst, která st ... (více)
Vzdálenost: 10.40 km
ZOO Olomouc

ZOO Olomouc

Vlčí safari, průchozí výběh makaků, 350 druhů vzácných zvířat, okružní jízda vláčkem i vyhlídková věž, kterou nemá žádná jiná zoo v ČR. Jednou ze specialit olomoucké zoo jsou unikátní noční prohlídky, které se pořádají v období vánočníc ... (více)
Vzdálenost: 10.70 km
Svatokopecké muzeum

Svatokopecké muzeum

V areálu poutní baziliky si prohlédnete cenné historické artefakty, včetně fragmentů nejstarší fáze výzdoby baziliky, historické liturgické předměty nebo soubor barokních skříněk s ostatky světců. Expozice zdůrazňuje význa ... (více)
Vzdálenost: 11.16 km
Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Bazilika minor Navštívení Panny Marie

Barokní chrám, který v roce 1995 papež Jan Pavel II. povýšil na baziliku minor, je každoročně cílem tisíců poutníků. Od baziliky se vám naskytne úžasný výhled na Olomouc, která je vzdálená pouhých 5 km. Na místě dnešního ... (více)
Vzdálenost: 11.16 km
Šatlava – muzeum vězeňství

Šatlava – muzeum vězeňství

V expozici uničovské šatlavy uvidíte mj. evidenční karty prostitutek, policejní pouta nebo mučicí nástroje, jejichž repliky si můžete dokonce sami vyzkoušet! V interaktivních kioscích se seznámíte s katovským řemeslem, ukázkami policejní agend ... (více)
Vzdálenost: 11.54 km
Hanácké muzeum v přírodě

Hanácké muzeum v přírodě

Jak se žilo na Hané na přelomu 19. a 20. století? To se dozvíte v hanáckém skanzenu! Skanzen tvoří lidové stavby z 19. století, které dokládají místní tradiční architekturu. V Kameníčkově gruntu si prohlédnete expozici bydlen ... (více)
Vzdálenost: 11.71 km
Muzeum baroka

Muzeum baroka

Kromě stálé expozice uničovského baroka se v muzeu seznámíte s osobností sv. Jana Sarkandra. Katolický kněz se narodil ve slezském Skočově a několik let působil jako farář v Uničově. Nakonec byl obviněn z velezrady, vězněn a ... (více)
Vzdálenost: 11.82 km