Chalupa u Šrámků
Chalupa u Šrámků
Chalupa u Šrámků
Chalupa u Šrámků
Chalupa u Šrámků
Chalupa u Šrámků
aktuálně 0.0 °C
Bousín 1, Prostějov, Olomoucký
Naplánovat trasu

Chalupa u Šrámků

Prožijte víkend, několik dní nebo i delší dovolenou na malebné chalupě v srdci přírody.

Rodina z Drahanské vrchoviny vdechla nový život místu, které bylo díky jejich dědečkovi místem setkávání celé rodiny a zdrojem nápadů, jak tuto malinkou obec uprostřed polí a lesů pro její obyvatele vylepšovat. U Šrámků věří, že čím víc lidí, tím lepší dovolená. Proto chalupu otevírají především rodinám s dětmi a jejich blízkým a přátelům. Také se tady říká, že méně věcí ještě neznamená méně zážitků. Bazén ani trampolínu na chalupě nenajdete – je vybavená skromně, ale přilehlá zahrada bez plotů a zábran přechází do okolních polí, luk a lesů, a tak vám otevírá prostor ke svobodnému pohybu mezi domem a přírodou. 

Kapacita ubytování je 10 osob ve třech ložnicích. Do každého z pokojů se vejde i dětská postýlka. V podkroví potom najdete 4 skromné přistýlky. Cena se odvíjí od množství pokoj, které obsadíte. Čtyřlůžkový vyjde na 1400 Kč/noc, dvoulůžkový na 700 Kč/noc a celá chalupa na 3500 Kč/noc. Minimální obsazená kapacita je jeden čtyřlůžkový pokoj. Najdete tady ložnici ve stylu 30. let a novější ložnice s potelemi z masivu. Pro děti jsou na chalupě připraveny zásoby hraček společně s kobercem, díky čemuž můžete dětem vytvořit herní koutek. V kuchyni si můžete uvařit na elektrickém indukčním sporáku s troubou a najdete tady také konvici, mikrovlnku, lednici s malým mrazákem, základní nádobí a myčku. Blízko chalupy je také restaurace penzionu Lada, kam si můžete skočit na něco na zub, když se vám nebude chtít vařit. Ve vesnici je i malý obchod a hospůdka, která otevírá kolem 17:00. V domě jsou dvě koupelny – jedna s rohovou vanou a pračkou a druhá se sprchovým koutem. Pro děti je chalupa vybavena jídelní židličkou, dřevěnými postýlkami a dvěma přebalovacími pulty, nočníkem, redukcí na wc i schůdkem k umyvadlu. Na velké zahradě na ty nejmenší čeká houpačka pískoviště a venkovní kuchyňka. Nedaleko od chalupy je také veřejné hřiště se skluzavkou, velké pískoviště, trampolína a houpačky. V létě je k dispozici také malý bazének.

V chalupě se nyní také tvoří místnost pro společný čas a herna pro děti, kde bude k dispozici i rozkládací pohovka, kterou můžete využít pro další členy party. Místnost můžete využít jak k hraní deskovek a společenským večerům, tak jako kreativní pracovní prostředí pro váš pracovní tým. Večer můžete posedět u ohniště nebo grilu, které jsou součástí oploceného dvorku.
Chalupa je opravována s úctou k minulosti, a to včetně materiálů a vybavení. Některé z pokojů jsou vybavey zasloužilými starobylými kousky. U Šrámků platí, že v jednoduchosti je krása. 

U Šrámků neustále objevují skryté poklady Drahanské vrchoviny, a kromě domácího zázemí chalupy na vás budou čekat i nejrůznější tipy pro bohaté zážitky. 

0%
Rozhledna Kopaninka v Repechách

Rozhledna Kopaninka v Repechách

Vyhlídka z 22 m vysoké rozhledny, vystavěné nadmořské výšce 635 m.n.m., skýtá za dobrého počasí nádherný pohled na Králický Sněžník, Jeseníky, Beskydy i Hostýnské vrchy. Rozhledna zvaná Kopaninka stojí zhruba půl kilometru jižněji od centra ... (více)
Vzdálenost: 1.07 km
Hrádek Lipová (Špacírštejn)

Hrádek Lipová (Špacírštejn)

Zhruba 10 let práce trvalo nadšenému důchodci, panu Procházkovi, vlastníma rukama postavit hrádek, který budí dojem historické zříceniny. Nápad se zrodil již v roce 1975, kdy si pan Procházka, jako nadšený houbař, začal v okolí ... (více)
Vzdálenost: 8.60 km
Zámek Plumlov

Zámek Plumlov

Neobvyklá stavba zámku sousedí s oblíbenou rekreační oblastí Plumlovské přehrady. Zámek i jeho okolí pravidelně ožívá koncerty, divadlem, šermířskými víkendy a workshopy pro celou rodinu. Kromě klasické prohlídky zkuste ... (více)
Vzdálenost: 9.02 km
Zámek Konice s expozicí řemesel a sbírkou seker

Zámek Konice s expozicí řemesel a sbírkou seker

Zámek ukrývá největší sbírku seker zapsanou v Guinessově knize rekordů a expozici zvyků a řemesel. V netradiční sbírce 800 seker si prohlédnete i exponáty staré několik tisíc let nebo repliku katovské sekery. Seznámíte se tady také s tradičními ... (více)
Vzdálenost: 14.95 km
Hasičské muzeum

Hasičské muzeum

Hasičské muzeum mapuje vývoj hasičské techniky v nejstarší továrně v tehdejším Rakousku-Uhersku. Uvidíte tady ručně poháněné hasičské stroje, pístové stříkačky i moderní benzínové vozy. Exponáty z továrny bratrů Smeka ... (více)
Vzdálenost: 14.97 km
Muzeum historických kočárů

Muzeum historických kočárů

Největší muzeum historických kočárů v České republice čítá 38 kočárů z let 1750-1920. Raritou je arcibiskupský kočár, který si zahrál ve filmu o císařovně Sissi. Nejvzácnějším exponátem muzea je kočár Zlatá karosa, vyrobený ve Fra ... (více)
Vzdálenost: 15.00 km
Zámek Čechy pod Kosířem

Zámek Čechy pod Kosířem

Čechy pod Kosířem nabízejí mnohem více, než jen zámeckou expozici. Zavzpomínáte tady na Svěrákovu Obecnou školu a dětem pak můžete povyprávět vlastní školní historky při rodinném pikniku. Ve stálé expozici filmařů Sv ... (více)
Vzdálenost: 15.01 km
Muzeum a galerie v Prostějově

Muzeum a galerie v Prostějově

Muzeum v renesančních prostorách bývalé radnice představuje své sbírky hodin, geologie, národopisu, archeologie i židovské historie města. Seznámíte se tu mj. s pravěkými lokalitami Prostějovska, hanáckým krojem, hodinami a hodinkami z 15. – 20. ... (více)
Vzdálenost: 16.17 km
Rozhledna Velký Kosíř

Rozhledna Velký Kosíř

Velký Kosíř bývá s nadsázkou označován jako "Hanácké Mont Blanc".  Rozhledna nabízí úchvatný pohled na celé panorama hanácké nížiny, Drahanskou vrchovinu i na Nízký Jeseník. Rozhledna na Kosíři (442 m.n.m.) měří 28 metrů a na ... (více)
Vzdálenost: 16.23 km
Galerie Zdeňka Buriana

Galerie Zdeňka Buriana

V těsném sousedství Lázní Slatinice u Olomouce vznikla ojedinělá kolekce celosvětově uznávané malířské a ilustrátorské osobnosti Zdeňka Buriana. Prohlédnete si více než 150 originálů kreseb, kvašů, akvarelů i olejů a tak ... (více)
Vzdálenost: 19.05 km
Muzeum veteránů

Muzeum veteránů

Na ploše 400 m² najdete sbírku starých automobilů a motocyklů (Mercedes Benz, BMW, KdF), převážně z 30. let minulého století a spoustu dobových artefaktů. Vystavené automobily a motocykly jsou z velké části plně pojízdné. Ček ... (více)
Vzdálenost: 19.21 km
Víla Pilávka

Víla Pilávka

Procházkou lesem poblíž obce Hvozd u pramene říčky Pilavky potkáte zkamenělou vílu. Socha je dílem místního učitele, který k ní vymyslel barvitou legendu… Bylo nebylo…Nejkrásnější z místních víl, Pilávka, měla za úkol ... (více)
Vzdálenost: 19.94 km