Šternbersko je trefou do černého

Šternbersko je trefou do černého

Prožijte spolu s dětmi pohádkový den na hradě, nechte se vtáhnout na cestu vesmírem, zhostěte se role automobilového závodníka na skvělém rodinném výletě ve Šternberku!

Začněte na šternberském hradu, kde se s dětmi pobavíte při speciálních kostýmovaných prohlídkách, promítání filmů a pohádek v zámeckém parku, tematických divadelních programech nebo na kreativních workshopech.

Z hradu se vraťte na Horní náměstí a ve Šternberském klášteře objevte moderní, hravou expozici Ecce Homo Park. Ponořte se s dětmi do atmosféry slavného evropského závodu automobilů do vrchu, zkuste na profesionálním simulátoru porazit sedminásobného mistra Evropy, opravit auto nebo bleskově vyměnit kolo!

A co si zahrát vesmírnou hru, vyfotit se Hubbleovým teleskopem a poznat proces vzniku vesmíru a času? Expozice času pojednává 14 miliard let trvající příběh, který započal Velkým třeskem. Mají tu pro vás jedinečné exponáty z více než dvaceti českých i světových muzeí, 3D modely a pěkná řádka interaktivních her.

Po procházce městskými uličkami se osvěžíte na šternberském koupališti. Alternativou je letní koupaliště v nedalekých Bělkovicích-Lašťanech nebo krytý bazén s atrakcemi, saunami a vířivkou v Centru zdraví Bohuňovice. Jen 3 km od Šternberka natrefíte na přírodní koupaliště v Dolním Žlebu a o něco severněji se můžete vykoupat taky v jezírku u obce Dalov.

Než ze Šternberka vyrazíte za dalším dobrodružstvím, vezměte děti na procházku po nenáročné Naučné stezce Prabába, která vás provede přírodou nad městem. Na 9 zastaveních se dozvíte o životě v lese a místních bájích a pověstech.

Máte s sebou kola? Tak se projeďte 18 km po Hvězdné cyklostezce do Olomouce nebo si vyšlápněte do kopce k prameni Těšíkovské kyselky. Odtud to pak už není daleko do Sportovně-střeleckého areálu Jívová. Nejen, že se tu dobře najíte, ale tatínkové si můžou vyzkoušet zážitkovou střelbu s instruktorem, zatímco děti se zabaví na multifunkčním hřišti. Pokud jste hrdými majiteli elektrokola, přijde vám vhod taky nabíjecí stanice. A vlastně proč tu nezůstat přes noc? Ubytují vás v moderním apartmánu, večer společně na ohništi opečete špekáčky a užijete si rodinnou pohodu uprostřed přírody.

Fotografie
Koupaliště Šternberk
Ecce Homo park
Expozice času
Hrad Šternberk
Sportovně-střelecký areál Jívová
Naučná stezka Prabába
Hrad Šternberk, foto Jan Hrinda
Expozice času Šternberk
Ecce Homo, Šternberk
Sportovně-střelecký areál Jívová
Koupaliště Bohuňovice, foto m-ARK
Koupaliště Bohuňovice, foto Martin Šilar