Exploze zážitků západně od Olomouce

Exploze zážitků západně od Olomouce

Pokud zatoužíte zcela uniknout rozpáleným městským ulicím, vydejte se vstříc krásné přírodě CHKO Litovelské Pomoraví, které se rozprostírá hned za Olomoucí ve směru na město Litovel. Tato oblast je doslova rájem pěších turistů, cyklistů i vodáků. Plavba nejkrásnějším úsekem řeky Moravy je v horkých letních dnech rozhodně trefou do černého. Půjčovna lodí IN LIFE vám zapůjčí veškeré vodácké vybavení a zajistí potřebný servis.

TIP! Jestli ale hledáte opravdu neobvyklý zážitek, doporučujeme Litovelské Pomoraví prozkoumat z korby formanských vozů tažených koňmi.

V oblasti Litovelského Pomoraví určitě nevynechejte prohlídku archeologicky významných Mladečských jeskyní, Javoříčských jeskyní, označovaných jako jedny z nejkrásnějších v ČR a hradu Bouzov, který určitě znáte z filmů a pohádek.

Víte, že…? Na hradě Bouzov se mj. natáčela italská pohádka Princezna Fantaghiro, německý válečný film Napola, epizoda amerického seriálu Mladý Indiana Jones nebo film The Adventurers s Jeanem Reno.

Letní TIP! Pískovna Náklo nedaleko města Litovel je oblíbenou zastávkou v letních měsících. Ať už se chcete osvěžit, zkusit vodní sporty, zarybařit si nebo se třeba vydat na procházku s pejskem.

Až po cestě dostanete hlad, doporučujeme zastavit se ve Sportovním areálu Sobáčov. Kromě skvělé kuchyně můžete využít ubytování v chatkách, kempu či penzionu, rybářský revír, sportovní hřiště nebo atrakce pro děti.

Z Bouzova je to už jen kousek cesty do Loštic, které jsou doslova zasvěcené slavné regionální delikatese – Olomouckým tvarůžkům. Zajděte do místního Muzea Olomouckých tvarůžků, zastavte se v podnikové prodejně, abyste si pár „voňavých“ kousků odnesli s sebou, ale hlavně nevynechejte návštěvu Tvarůžkové cukrárny! Na jejich originální slané dezerty v kombinaci s lahodným lokálním pivem Kosíř budete 100 % dlouho vzpomínat.

Voňavý TIP! A co takhle cítit se na chvíli jako ve francouzské Provence? Vyrazte na Levandulový statek v Bezděkově u Úsova! V úsovském Levandulovém bistru pak můžete ochutnat některou z místních levandulových dobrot nebo si zakoupit výrobky z bio levandule.

Jste milovníky čokolády? Tak z Levandulového statku zamiřte do nedaleké Čokoládovny v Troubelicích! Můžete posedět v útulné kavárně a vybírat z nekonečného množství čokolády, kakaových produktů a vůbec všeho, co je spojené s Ekvádorem. Z Ekvádoru sem totiž dováží ty nejkvalitnější kakaové boby, aby z nich ručně (a s láskou) vyráběli ty nejlahodnější čokolády.

Czy jesteście miłośnikami czekolady? Z Lawendowej Farmy udajcie się do pobliskiej Czekoladziarni w Troubelicach! Można usiąść w kawiarence i wybierać spośród nieskończonej ilości czekolady i wyrobów z kakao i wszystkiego. Sprowadzają najlepsze ziarna kakaowca z Ekwadoru, aby ręcznie (i z miłością) tworzyć najpyszniejsze czekolady.