Za kočárky i za vláčky
Zámek Náměšť na Hané (m-ARK)
Zámek Náměšť na Hané (Jan Hrinda)
Zámek Náměšť na Hané (m-ARK)
Zámek Náměšť na Hané (m-ARK)

Informace o trase:

Vyberte vrstvu:
Čas: 3 hodin 46 minut
Délka: 13.29 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 224 metrů
Klesání: 217 metrů
Nejnižší bod: 246 m.n.m.
Nejvyšší bod: 382 m.n.m.

Za kočárky i za vláčky

Celkem nenáročná trasa bez výraznějších stoupaní začíná v Náměšti na Hané. V zámeckém parku si spolu s dětmi můžete zahrát interaktivní pátrací hru "Poklad rytíře Milíče"(více info v informačním centru na pokladně zámku, v sezoně o víkendech). V těsné blízkosti zámku pak narazíte na zříceninu někdejšího hradu. V samotném zámku vás pak čeká klasická prohlídka interiéru doplněná o dobové hračky a pokojíčky pro panenky, a malé holčičky (a nejen ony) budou ještě navíc okouzleny výstavou historických kočárků a panenek.

Z Náměště se vydejte po trase Naučné stezky Terezské údolí, která vede údolím podél řeky Šumice do Laškova. V parných letních dnech příjde určitě všem vhod koupání v místním biotopu.

Z Laškova pak pokračujte ve směru Ludéřov, z cesty odbočíte doleva na cyklotrasu č. 6033, která vede podél lesa  na rozcestí Hradecký Dvorek. Tam odbočíte na zelenou turistickou trasu, která vede k místu keltské svatyně. Pokračujte po cestě do Střížova. Tam na zahradě u jednoho z domů najdete unikátní venkovní zahradní železnici - vláčky, malá nádraží a miniaturní odpočinková místa s postavičkami nejen z pohádek - to je to pravé místo k zastavení. Pak vás už čeká jen cesta zpět do Náměště na Hané.

Cyklotrasa vede převážně po zpevněných cestách, krátce i po asfaltových cestách bez většího provozu.

 Parametry
0%
Muzeum historických kočárů

Muzeum historických kočárů

Největší muzeum historických kočárů v České republice čítá 38 kočárů z let 1750-1920. Raritou je arcibiskupský kočár, který si zahrál ve filmu o císařovně Sissi. Nejvzácnějším exponátem muzea je kočár Zlatá karosa, vyrobený ve Fra ... (více)
Vzdálenost: 4.19 km
Hasičské muzeum

Hasičské muzeum

Hasičské muzeum mapuje vývoj hasičské techniky v nejstarší továrně v tehdejším Rakousku-Uhersku. Uvidíte tady ručně poháněné hasičské stroje, pístové stříkačky i moderní benzínové vozy. Exponáty z továrny bratrů Smeka ... (více)
Vzdálenost: 4.22 km
Zámek Čechy pod Kosířem

Zámek Čechy pod Kosířem

Čechy pod Kosířem nabízejí mnohem více, než jen zámeckou expozici. Zavzpomínáte tady na Svěrákovu Obecnou školu a dětem pak můžete povyprávět vlastní školní historky při rodinném pikniku. Ve stálé expozici filmařů Svěr ... (více)
Vzdálenost: 4.43 km
Zámek Náměšť na Hané

Zámek Náměšť na Hané

Honosné interiéry, vzácná sbírka míšeňského porcelánu, procházka romantickým parkem – to vás čeká v zámku Náměšť na Hané.   V zámku je zpřístupněno na 20 bohatě zařízených pokojů, z nichž těmi nejkrásnějšími jsou Červený a Zlat ... (více)
Vzdálenost: 4.56 km
Rozhledna Velký Kosíř

Rozhledna Velký Kosíř

Velký Kosíř bývá s nadsázkou označován jako "Hanácké Mont Blanc".  Rozhledna nabízí úchvatný pohled na celé panorama hanácké nížiny, Drahanskou vrchovinu i na Nízký Jeseník. Rozhledna na Kosíři (442 m.n.m.) měří 28 metrů a na ... (více)
Vzdálenost: 5.69 km
Galerie Zdeňka Buriana

Galerie Zdeňka Buriana

V těsném sousedství Lázní Slatinice u Olomouce vznikla ojedinělá kolekce celosvětově uznávané malířské a ilustrátorské osobnosti Zdeňka Buriana. Prohlédnete si více než 150 originálů kreseb, kvašů, akvarelů i olejů a tak ... (více)
Vzdálenost: 7.14 km
Muzeum veteránů

Muzeum veteránů

Na ploše 400 m² najdete sbírku starých automobilů a motocyklů (Mercedes Benz, BMW, KdF), převážně z 30. let minulého století a spoustu dobových artefaktů. Vystavené automobily a motocykly jsou z velké části plně pojízdné. Ček ... (více)
Vzdálenost: 7.17 km
Víla Pilávka

Víla Pilávka

Procházkou lesem poblíž obce Hvozd u pramene říčky Pilavky potkáte zkamenělou vílu. Socha je dílem místního učitele, který k ní vymyslel barvitou legendu… Bylo nebylo…Nejkrásnější z místních víl, Pilávka, měla za úkol ... (více)
Vzdálenost: 7.88 km
Zámek Konice s expozicí řemesel a sbírkou seker

Zámek Konice s expozicí řemesel a sbírkou seker

Zámek ukrývá největší sbírku seker zapsanou v Guinessově knize rekordů a expozici zvyků a řemesel. V netradiční sbírce 800 seker si prohlédnete i exponáty staré několik tisíc let nebo repliku katovské sekery. Seznámíte se tady také s tradičními ... (více)
Vzdálenost: 8.19 km
Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně jsou unikátní svojí bohatou, zachovalou a rozmanitou krápníkovou výzdobou. Patří mezi nejkrásnější jeskyně v České republice. Podzemní systém Javoříčských vytváří komplikovaný komplex chodeb, dóm ... (více)
Vzdálenost: 11.66 km
Hanácké muzeum v přírodě

Hanácké muzeum v přírodě

Jak se žilo na Hané na přelomu 19. a 20. století? To se dozvíte v hanáckém skanzenu! Skanzen tvoří lidové stavby z 19. století, které dokládají místní tradiční architekturu. V Kameníčkově gruntu si prohlédnete expozici bydlen ... (více)
Vzdálenost: 11.89 km
Hrádek Lipová (Špacírštejn)

Hrádek Lipová (Špacírštejn)

Zhruba 10 let práce trvalo nadšenému důchodci, panu Procházkovi, vlastníma rukama postavit hrádek, který budí dojem historické zříceniny. Nápad se zrodil již v roce 1975, kdy si pan Procházka, jako nadšený houbař, začal v okolí ... (více)
Vzdálenost: 12.99 km